İbrahim Şahin, duymayınca kimlik tespiti yapılamadı

İbrahim Şahin, duymayınca kimlik tespiti yapılamadı

07 Eylül 2009, Pazartesi 12:50
A A

İkinci Ergenekon davası ile birleştirilen üçüncü Ergenekon davasının tutuklu sanığı Özel Harekat Dairesi Başkan vekili İbrahim Şahin, duyma problemi yaşadığı için kimlik tespiti yapılamadı.

Kimlik tespitinin yapılması için ayağa kalkan İbrahim Şahin’e başka bir tutuklu sanık yardım etmek istedi. Ancak Mahkeme başkanı “Sen de kim oluyorsun? Olmaz öyle şey” diyerek, diğer tutuklu sanığı Şahin’in yanından kaldırdı. Bu arada söz alan Şahin’in Avukatı Rukiye Kibar, müvekkilinin duyma sorunu olduğunu söyledi. Mahkeme başkanı Köksal Şengün’ün “Siz nasıl anlaşıyorsunuz?" diye sorması üzerine Kibar, "Ben de anlaşamıyorum. Müvekkilimle yazarak anlaşıyoruz" diye yanıt verdi.

Bunun üzerine Mahmeme Başkanı Şengün, İbrahim Şahin’e "Duyuyor musun?" diye sordu". Başkanın sorusuna herhangi bir yanıt vermeyen Şahin, diğer tutuklu sanığın eline tutuşturduğu kağıttan adını, soyadını ve diğer kimlik bilgilerini okumaya başladı. Şengün, birkez daha Şahin’e "Duyuyor musun?" diye sordu. Yanıt alamayanca Şahin’e, duyma sorunu olması nedeniyle kimlik tespitini yapmadan diğer sanık Fatma Cengiz’in kimlik tespitine geçti.

Ayşegül USTA-Özden ATİK/İSTANBUL, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;