İbrahimovic'in sözleri Fransa'yı ayağa kaldırdı

Paris Saint Germain'in yıldız ismi Zlatan İbrahimovic'in, Bordeaux mağlubiyeti sonrası Fransa'yı hedef alan açıklamaları büyük tepki topladı

16 Mart 2015, Pazartesi 09:57
A A

Takımının Bordeaux'ya 3-2 yenildiği maç sonrası soyunma odası koridorlarında karşılaşmanın hakemine tepki gösteren yıldız futbolcu,  "Bu b..... ülkedeki gibi başarısız bir hakemi 15 senelik futbolculuk kariyerimde görmedim. Bu ülke PSG'yi hak etmiyor. PSG bu ülkede dahi olmamalı. Biz bu ülke için çok iyiyiz" ifadelerini kullandı.  

İbrahimovic'in soyunma koridorlarında karşılaştığı 4. hakeme yönelik söylediği sözler, Fransa'yı ayağa kaldırdı. 

Yıldız futbolcunun kameralara yansıyan sözlerini değerlendiren spor yorumcuları, karşılaşmanın hakemi Lionel Jaffredo'nun tartışılan iki pozisyonda da takdir hakkını PSG'den yana kullandığını belirtti.

Ünlü futbol yorumcusu Pierre Menes, İbrahimovic'in tepkisine anlam veremediğini söyledi. Menes, "Maçta neyden şikayet edebileceğini anlamak çok zor. Hakem takdir haklarını PSG'den yana kullandı" dedi.

Yıldız futbolcunun Fransa'yı hedef alan sözlerine de tepki gösteren Pierre Menes, "Kendisine ödenen ücrete göre bu 'lanet olası ülkede' bir yıl daha kalması gerekecek" diye konuştu.

ELEŞTİRİLERE DAYANAMADI

Artan eleştiriler sonrası, Boşnak asllı İsveçli oyuncu İbrahimovic, PSG'nin sitesinden özür açıklaması yayınladı.

İbrahimovic, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, "Benim sözlerim ne Fransa ne de Fransa halkına yöneliktir. Ben sadece futboldan bahsettim" dedi.

Karşılaşmanın hakemine de tepkisini sürdüren yıldız futbolcu, "Bir maç kaybettim kabul ediyorum. Ama hakemin kuralları uygulamamasını kabul etmiyorum. Bu ilk kez de meydana gelmiyor''dedi.

Maç sonrası oluşan stres ile bazen istenmeyen ifadelerin de ağızdan çıkabildiğine değinen Boşnak asıllı yıldız, kullandığı ifadeler  nedeniyle rencide olan insanlardan özür diledi.

 

 

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;