'İçimde seksi kadın sahnede ortaya çıkıyor'

Atiye, iki yıllık aradan sonra “Budur” albümüyle geri döndü. Şarkılarıyla olduğu kadar stiliyle de dikkat çeken genç şarkıcı, kıyafetleriyle ilgili olumsuz yorumları kafaya takmayacak kadar özgüvenli: "Rüküş diyenleri umursamıyorum!"

04 Nisan 2011, Pazartesi 10:20
A A

“Budur” albümünle “Atiye budur” mu demek istiyorsun?
- Çıkış şarkımız “Budur”. Kendi açımdan da budur diyebiliyorum çünkü her şeyiyle tamamen içime sindi bu albüm.

İlk çıktığın zamanlarla şimdiki Atiye’ye baktığında nasıl bir fark görüyorsun?
- Tabii ki hâlâ aynı kişiyim ama biraz büyüdüm, daha fazla tecrübe edindim, bir sürü konser verdim, çok güzel yeni şarkılar yazdım. Ama tarz açısından değişen pek bir şey yok. Şu an çok mutluyum. Yazdığım sözler, yaptığım besteler, klip ve fotoğraf çekimiyle tamamen beni anlatan bir albüm oldu.

Albümde bir de Batum Türküsü söylemişsin. Nereden aklına geldi?
- Farklı tarzlarda müzik yapmayı, hatta tarzları birleştirmeyi çok seviyorum. Bir gün Batum’a gittik, gezdik, çok hoşuma gitti. Ben de Batum’a destek olsun diye o türküyü yeniden okumak istedim. Çünkü Batum yeni baştan yapılıyor diyebilirim. Tamamen değişiyor.

Hiç aklıma gelmezdi senin böyle bir türkü söyleyeceğin…
- Benim de aklıma gelmezdi. Onlar çok istediler, ben de Batum’a destek olmak için söyledim. Türkü de hoşuma gidiyordu zaten.

Yeniliklere açıksın o zaman...
- Evet, açığım.

HERKESİN HAYATINDA BİR AHMET VARDIRBir de "Hali Hali Hal" var tabii...
- 2007’de çıkan ilk albümümde vardı o şarkı. Geleneksel Antakya yöresine ait bir şarkı. Aslında Arapça bir şarkı, ben Türkçe’ye çevirdim bir kısmını. Şarkı çok beğenilince fasıl tarzında yeni bir versiyon yapıp bu albüme de koyduk.

"Ahmet" şarkısındaki Ahmet kim peki?
- Herkesin hayatında bir Ahmet var. İsmin özel bir anlamı yok. En çok olan isimlerdendir ya Ahmet, biz de bunun üzerine babamla bir şarkı yazdık. "Haydi utanma Ahmet, mutlu et bizi Ahmet" diye.

“Asla” şarkında, ayrıldığı kişiye bir daha asla dönmeyen birini anlatıyorsun. O kişi sana benziyor mu?
- Evet. Karşımdaki insan bana kötü bir şey yaptığında ve bu bana zarar verdiğinde, bir daha "evet" demem.

İÇİMDEKİ SEKSİ KADIN SAHNEDE ORTAYA ÇIKAR

Sen dansın ve görselliğinle de ön plandasın. Görselliğe çok önem veriyorsun değil mi?
- Evet, görselliğe önem veriyorum. Yazdığım şarkılar, yaptığım besteler ve dansım bir konsept çünkü...

Kimileri seni rüküş buluyor ama...
- Hiçbir şekilde ciddiye almıyorum o sözleri... Çünkü bunu gerçekten modadan anlayan, okumuş birinden duymadım hiç... Benim kendime ait bir tarzım var. Renkli giyinmeyi seviyorum. Cesur buluyorum kendimi bu konuda. İçimden nasıl giyinmek geliyorsa öyle giyiniyorum. Anlamayanlar olabilir, buna saygı duyuyorum. Rüküş denmesi çok da umurumda değil.

İçindeki seksi kadın ne zaman ortaya çıkacak?
- O sahnede kendini gösteriyor zaten...

Sahnede seksi mi buluyorsun kendini?- Seksi bulmak değil de içimden nasıl hareket etmek geliyorsa öyle hareket ediyorum. Orada kendimden geçiyorum. Bu bazı insanlara seksi gelir, bazısına gelmez.

EUROVISION'A YÜKSEK SADAKAT'İN SEÇİLMESİNE PEK SEVİNMEDİM

Eurovision’a senin gitmen beklenirken Yüksek Sadakat seçildi. Bu yüzden bir hayal kırıklığı yaşadın mı?

- Hayal kırıklığı olmadı ama sevindim desem de yalan olur. Çok üzülmedim, çünkü hiçbir zaman böyle bir hayalim yoktu. Hayranlarım çok istiyordu, çok da destek oldular. Ben de hayranlarıma hayranım. Onların üzülmesine dayanamıyorum. Anketlerden ben birinci çıktım ama sonuçta bu TRT’nin alacağı bir karar. Ben de o karara saygı duyuyorum.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;