İçki çalarken yakalandı

8 yaşındaki çocuk, içki ve sigara çalarken yakalandı

07 Kasım 2009, Cumartesi 11:59
A A

Antalya'da bir süpermarketten içki ve sigara çalan 8 yaşındaki G.Ö., oyuncak kamyonu çalmak isterken güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Polis, çocuğun hırsızlık için başkaları tarafından yönlendirilebileceğini belirtti.

Olay, gece saat 01.00 sıralarında Antalya'nın Deniz Mahallesi Anafartalar Caddesi'nde meydana geldi. PTT şubesi yanında bulunan bir süpermarkete camı kırarak giren G.Ö., almak istediği malzemeleri pencerenin kenarına sıralamaya başladı. Bir süre sonra gürültü yapan çocuk, PTT şubesinin güvenlik görevlileri tarafından süpermarket içinde yakalandı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, yüzünü bir ceketle kapattığı G.Ö.'yü sağlık kontrolünün ardından Çocuk Şubesi'ne teslim etti. G.Ö.'nün pencere kenarına sıraladığı içki şişeleri, sigara ve peynir paketlerinin yanında oyuncak kamyon olması dikkat çekti.

Çocuğun bira ve sigara çalmak istemesi polisi şüphelendirdi. G.Ö.'nün hırsızlık yapması için birileri tarafından yönlendirilebileceği ihtimali üzerinde duran polis, çevrede geniş çaplı araştırma başlatırken, bir taraftan da ailesine ulaşmaya çalışıyor.

Akif ARICI/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;