İçki içirdikleri 11 yaşındaki kızı taciz ettiler

İçki içirdikleri 11 yaşındaki kızı taciz ettiler

07 Haziran 2010, Pazartesi 15:58
A A

Aksaray'da, ilköğretim okulu 5'inci sınıf öğrencisi 11 yaşındaki S.A.'yı otomobille kaçırdıktan sonra götürdükleri evde içki içirip sarhoş eden, ardından da tacizde bulunan 37 yaşındaki Mehmet Acer ve 27 yaşındaki Ali Kaynak gözaltına alındı. 2 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. S.A.'ya 3 ay önce de yine 2 kişinin içki içirip sarhoş ettikten sonra cinsel tacizde bulunduğu ve Berder Samet Albağ'ın tutuklandığı öğrenildi.

Olay, dün öğlen saatlerinde Fatih Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Mehmet Acer ve arkadaşı Ali Kaynak, evlerinin önünde oynayan 11 yaşındaki S.A.'yı sokakta kimsenin olmadığı sırada otomobile zorla bindirerek kaçırdı. Otomobilde küçük kıza votka ve bira içirerek sarhoş eden 2 Acer ve Kaynak, daha sonra onu Fatih Mahallesi'nde bulunan bir eve götürdü. Burada S.A.'ya cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen şüpheliler, daha sonra şehir merkezinde bırakarak kaçtı.

Yolda sendeleyerek yürüyen S.A., Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şubesi ekipleri tarafından bulundu. Aksaray Devlet Hastanesi'ne götürülen S.A.'nın yapılan kontrolünde 1.22 promil alkollü olduğu belirlendi. Hastanede tedavi altına alınan S.A., ayılıp kendine geldikten sonra polise verdiği ifadede 2 kişi tarafından kaçırıldığını, zorla içki içirildiğini, götürüldüğü evde cinsel tacizde bulunulduğunu ve daha sonra da çarşıya bırakıldığını anlattı.

S.A.'nın verdiği eşkal bilgileri ve adresler doğrultusunda çalışma başlatan polis, şüpheliler Mehmet Acer ve Ali Kaynak'ı gözaltına aldı. 2 şüpheli, polisteki sorgularının ardından sevk edildikleri Adliye'de çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlköğretim okulu 5'inci sınıf öğrencisi S.A.'ya 3 ay önce de yine 23 yaşındaki Berder Samet Albağ ve 19 yaşındaki O.Y.'nin içki içirip sarhoş ettikten sonra cinsel tacizde bulunduğu ve şüphelilerden Albağ'ın tutuklandığı öğrenildi.

Hasan BÖLÜKBAŞ/AKSARAY, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;