İcracıları görünce baltaya sarıldı

Uşaklı kadın haberi olmadan satıldığını iddia ettiği evinin tahliyesi için gelen icra memurlarına zor anlar yaşattı

29 Ekim 2009, Perşembe 09:24
A A

Uşak'ta 45 yaşındaki Fatma Zengin, haberi olmadan satıldığını iddia ettiği evinin tahliyesi için gelen icra memurlarına zor anlar yaşattı. Eline geçirdiği baltayla evin 'çekme kat' diye tabir edilen tamamlanmamış bölümüne çıkan kadın, icra memurlarına ve polise tuğla attı. Sağa sola baltayı savuran kadın, evinin boşanmak üzere olduğu eşi tarafından imzası taklit edilerek satıldığını öne sürdü.

BOŞANMAK ÜZERE

Karaağaç Mahallesi 3. Hisarcık Sokak 5 numaralı evde yaşayan Fatma Zengin, dün öğle saatlerinde evini tahliye etmeye gelen icra memurlarını kapısında görünce sinir krizi geçirdi. İddiaya göre, boşanmak üzere olduğu eşi Mehmet Zengin'in evi Hüseyin Seyhan adlı kişiye sattığını öğrenen Fatma Zengin'e evi tahliye etmesi istendi. Evin kendisine ait olduğunu söyleyen kadın, bağırıp çağırarak tepkisini dile getirdi. 

GELENİ ÖLDÜRÜRÜM!

Evin dış ve iç kapılarını kilitleyen kadın, eline geçirdiği baltayla çekme kat diye tabir edilen evin tamamlanmamış kısmına geçerek isyan etti. Fatma Zengin, ikna çabalarına olumsuz yanıt verirken, icra memurlarına ve polise tuğla yağdırdı. Ev kadını olan Zengin, boşanmak üzere olduğu eşinin aylar önce başka bir kadınla gittiğini, şimdi de imzasını taklit ederek evini başkasına sattığını savunarak, "Benim üzerime olan evi imzamı taklit ederek satmış. Nerde bu kadın hakları, nerde adalet, nerede kanunlar. Benim beş kuruş param yok. Bir canım var hiçbir şeyim yok. Geleni öldürürüm, gelsinler de görsünler. Bu eve kimse giremeyecek. Benim imzalarımı uydurup benim evimi sattılar. Eşimden çok işkence gördüm, şikayetlere gittim ama hiç kimseyi inandıramadım. Ceza bile vermediler. Evimi geri almak için İcra Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü'ne gittim kapı dışarı edildim. Nerede benim haklarım. Bana sahip çıkacak kadın dernekleri nerede. Kimsem yok. Boşanacak olduğum kişi paramı getirsin evi alın" diye bağırdı.

OĞLUMUN DA CANINA KIYARIM
Fatma Zengin, 3 aylık asker olan ve izne gelen oğlu Soner Zengin'in durumu haber alıp eve gelmesiyle biraz sakinleşti. Ancak bir süre sonra evin duvarından balkona çıkan oğlu Soner Zengin'in de ikna çabalarına aldırış etmeyen kadın, "Kendimin de, oğlumun da canına kıyarım" diyerek isyan etti, çevredekilere tuğla fırlatmaya devam etti. Fatma Zengin'in oğlu tarafından evin içine sokulmasından sonra balkondan eve giren polis, icra görevlilerine kapıyı açtı. Polisin sıktığı gazdan etkilenen Soner Zengin, vatandaşların yardımıyla kendine gelirken, geçirdiği sinir krizi sonrası bayılan Fatma Zengin ise 112 Acil Servis görevlilerince ilk müdahalesi yapılarak ambulansla Uşak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İcra görevlileri ve avukatlar, tahliye kararını uygulayarak evi boşalttı. Fatma Zengin'e ait evde bulunan eşyalar komşuları tarafından sokağa çıkarıldı.

AA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;