İdeal sevgilinin 25 özelliği

İdeal sevgili nasıl olmalı? Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz erkekler ve kadınlar için ideal sevgilinin 25 özelliğini yazdı...

25 Kasım 2017, Cumartesi 06:01
A A
ERKEKLER İÇİN

ERKEKLER İÇİN

1 - Sevgilisiyle ilişkisi uzun sürse bile ona olan saygısını kaybetmez. 2 - Sık sık iltifat eder, içten bakışlardan ve yakınlık sağlayacak temaslardan kaçınmaz.

3 - Sevgilisi ona “Lütfen yanımda ol” dediğinde, her şeyi bırakıp onunla birlikte olur. 4 - Sevgilisiyle gurur duyar. Başarılarından zevk alır ve bu başarıların altında ezilmez.

5 - Göz teması, öpüşme ve sarılma içeren uzun seks seansları ile sevgilisinin ayaklarını yerden keser. 6 - Sevgilisi kilo aldığında bunu yüzüne vurmak yerine, “Artık seni daha fazla okşayabileceğim” der.

7 - İlişkisini arkadaşlarına, ailesine ve sosyal medya aracılığı ile bütün dünyaya ilan eder.  8 - Seksi mekanik bir eylem yerine duyguların doruğa ulaştığı bir aşk ayini olarak görür.  

9 - Sevgilisinin vücuduna duyduğu beğeniyi her fırsatta dile getirir ve böylelikle ruhunu okşar. 10 - Sevgilisinin hayatına, yaşam biçimine, beğenilerine saygı duyar ve değiştirmeye çalışmaz.

11 - Sevgilisinin dengesiz davranışlarını asla regl öncesi sendroma bağlamaz. Neden bu olsa bile bunu yüzüne vurmaz. 12 - Rahatlatıcı, dürüst, merhametli, vicdanlıdır.

13 - Mesaj atmak yerine üşenmeden arar. Çünkü hiçbir “Seni seviyorum” mesajının, o cümleyi bizzat duymanın yerini tutmayacağını bilir. 14 - Sevgilisini her konuda teşvik eder. Başarısız olduğu konularda moral vermek için sımsıkı sarılır.  

15 - Kendi zevkine uygun olmasa bile sırf sevgilisi seviyor diye onun istediği hediyeleri alır. 16 - Bir şövalye gibi davranır. Ve tabii ki sevgilisinin kendisini bir prenses gibi hissetmesini sağlar.

17 - Sevgilisi hata yaptığında ilişkiyi kestirip atmak yerine, hatanın sebeplerini dinleyip düzeltmek için uğraşmaya çalışır. 18 - Her konuyu ciddiye almak yerine sizi ve kendini eğlendirmeyi bilir.

19 - Arkadaşlarının yanında size iltifat eder. Yanındaki güzel kadınla gurur duyar. 20 - İçindeki sesi kavga esnasında dengeler. Bağırıp çağırmadan sakin ve sağlıklı bir iletişim kurar.

21 - Sevgilisinin alışveriş çılgınlığına anlayış gösterir. 22 - Ev işlerinin yarısını sahiplenir, “Hayat müşterektir” sözünü motto haline getirir. 23 - Doktora sevgilisiyle beraber gider, moral verir.

24 - Zor bir günün sonunda sevgilisine özel ilgi gösterir. 25 - Sevgilisinin bir bakışından ne istediğini anlar.  

KADINLAR

KADINLAR

1 - Okuma alışkanlığı vardır. Bilgilenmeyi ve öğrenmeyi sever. 2 - Telefona bağımlı değildir. Tüm gününü telefonda konuşarak ya da sosyal medyayı takip ederek geçirmez.

3 - Ağır makyaj yapmaktan, aşırı parfüm ve çok çarpıcı ojeler kullanmaktan kaçınır. 4 - Televizyon dizilerine bağımlı değildir. Yaşamını bu dizilerin yayın saatine göre programlamaz.

5 - Lüks tutkunu değildir, alışveriş sırasında mantığını korur. Taksit imkanı var diye eve gereksiz eşyalarla dolu paketler taşımaz. 6 - Sevgilisiyle gittiği barda, sevgilisine güvenip sarhoş olmaz.

7 - Formuna dikkat eder ama her yemeğe “Diyetteyim” diyerek oturmaz. 8 - Evini ya da odasını oyuncaklarla doldurup ‘Barbie Evi’ne çevirmez.

9 - Türkçeyi hakkını vererek konuşur. “Yanee, felann” gibi sözcüklerden uzak durur. 10 - Sadece kadınlarla değil erkeklerle de arkadaşlık kurar.

11 - Çocuk taklidiyle konuşmaz. 12 - Dozunda kıskançtır. Sevgilisini sürekli sorgulamaz ve takip etmez. Özgüveni yüksektir.

13 - Sevgilisine bir anne gibi davranmaz. Birlikte olduğu erkeğin annesi değil sevgilisi olduğunun bilincindedir. 14 - İç barışını sağlamış, kendini seven bir kadındır.

15 - Kendi ayakları üzerinde durmayı amaç edinmiştir. Hayatını bir erkeğe muhtaç olmadan sürdürür. 16 - Seksin yaşamın olağan akışında önemli bir yeri olduğunu bilir.

17 - Seksi bir silah olarak kullanmaz. Bir takım şeyler karşılığında seksini sunmaz. 18 - Sevgilisi başarısız olsa dahi, ne olursa olsun onun arkasında durur.

19 - Gereksiz triplerden kaçınır. 20 - Organizasyon yeteneği yüksektir.  

21 - Sevgilisini bir dedikodu arkadaşı olarak görmez. 22 - Kıyaslama yapmaz. Sevgilisini başka erkeklerle, ilişkisini başka ilişkilerle kıyaslamaz.

23 - Erkeğin hassasiyetlerine dikkat eder. Hangi ortamda nasıl davranılacağını bilir. 24 - Evlilik delisi değildir. Her konuyu evliliğe getirmez.  

25- Erkeğin sürekli güç gösterisi yapan, zaaflardan arınmış bir makine değil, bir insan olduğunun farkındadır.