İDO'nun bazı seferleri iptal edildi

İDO'nun bazı seferleri iptal edildi

İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle bazı deniz seferleri iptal edildi. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'den alınan bilgiye göre yapılamayan seferler şunlar:

DENİZ OTOBÜSLERİ: Bostancı - Kadıköy - Yenikapı - Bakırköy Hattı - Bostancı - Kabataş Hattı - Kartal Yolava Hattı - Kabataş Adalar Bostancı Hattı

ŞEHİR HATLARI: Bostancı - Adalar Hattı - Kabataş Adalar Hattı

Eskihisar - Topçular Araba Vapuru Hattı

Lodos, Çanakkale'de deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor

Çanakkale'de kuvvetli lodos nedeniyle Bozcaada'ya ulaşım sağlanamıyor. Gökçeada- Kabatepe hattındaki feribot seferleri ise güçlükle yapılabiliyor.

Kuzey Ege Denizi'nde dünden beri etkili olan lodos fırtınası deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dün sabah saat 07.30'da iptal edilen Bozcaada- Geyikli hattındaki seferler, saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle halen yapılamıyor. Gökçeada- Kabatepe arasında ise 24 saat aradan sonra ilk sefer güçlükle yapılabildi. GESTAŞ yetkilileri lodosun etkisini artırması halinde bu hattaki arabavapuru seferlerinin de iptal olabileceğini duyurdu. Ayrıca, bugün saat 10.00'daki Çanakkale- Bozcaada deniz otobüsü seferi de fırtına engeline takıldı. Çanakkale Boğazı'nda ise ulaşım normal devam ediyor. Meteoroloji Müdürlüğü, lodosun akşam saatlerine doğru etkisini azaltmasının beklendiğini bildirdi.