İğneli gaspçı dehşeti

Şişli'de kendilerini 'Aile Hekimi' olarak tanıtan iki kişi girdikleri evde Sevdican Aydoğan isimli öğretmeni narkozlu iğneyle bayıltarak gasp etti

01 Mart 2011, Salı 08:16
A A

Fulya Tosun Sokak Gürbüz Apartmanı 8/4 numarada meydana gelen olay şöyle gelişti; Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu’nda Matematik Öğretmeni olarak çalışan Sevdican Aydoğan evde otururken kapı çaldı.

Kapıyı açan genç öğretmen kendilerini ‘Aile Hekimi’ olarak tanıtan iki kişi gördü. Genç öğretmeni kolesterol, kan şekeri, tansiyon ölçümü gibi sağlık kontrollerinden geçireceklerini söyleyen iki zanlı eve girdi.

NARKOZLU İĞNEYLE BAYILTTILAR

İki kişi beraberinde getirdikleri sağlık çantasının içinden tansiyon aletini çıkarıp genç kadının tansiyonunu ölçtü. Daha sonra ‘kan almamız gerekiyor’ diyerek narkozlu iğneyi genç öğretmenin koluna batırdı.

Genç öğretmen narkozun etkisiyle bayıldı. İki gaspçı evi didik didik aradı. Evdeki 100 TL ve bir cep telefonunu alan gaspçılar olay yerinden kaçtılar.

ŞOKA GİRDİ

Yaşadığı dehşetin ardından kendine gelen genç kadın eşini arayıp ‘ Beni bayılttılar. Çabuk yetiş.’ diyerek yardım istedi. Eve gelen eşi sağlık ekiplerini arayarak yardım istedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kadını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Hastanede ağlayan ve sinir krizi geçiren genç kadını eşi sakinleştirmeye çalıştı.

Aydoğan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Daha önce de bu yöntem kullanılarak İstanbul genelinde 4 kişinin gasp edildiği öğrenildi. Polis son dönemde artan iğneli gaspçıları her yerde arıyor.

Uğur ALAATTİNOĞLU/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;