İğrenç alışveriş

Bir anneyle bir baba, evlilik dışı doğan 2 yaşındaki kızlarını büyüyünce fahişelik yapsın diye fuhuş çetesine 500 TL'ye satmış

03 Eylül 2009, Perşembe 10:04
A A


KÜÇÜK KIZLARI SATIYORDU 
İstanbul polisi, küçük yaştaki çocuklara fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine dün Avcılar’da bir eve baskın düzenledi. Ev sahibi Kenan Gürbüz, fuhuş yaptırmak suçundan gözaltına alındı. Baskın sırasında biri 18 yaşından küçük, 4 kızı ile birlikte evde bulunan G.S. de gözaltına alındı. G.S. ifadesinde hem kendisinin hem de kızlarının evde fuhuş yaptığını kabul etti. 

ÇIKIŞTA KONUŞTU 
Mahkemeye çıkarılan G.S. ile kızları tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, fuhuş suçundan birçok sabıkası bulunan Kenan Gürbüz tutuklandı. G.S. adlı kadın Emniyet’ten çıkarken bir polise gözyaşları arasında şöyle dedi: “Kenan Gürbüz geçen sene Gebze’den 2 yaşında A.S. adlı bir kız satın aldı. Amacı biraz büyüyünce ona da fuhuş yaptırmak. Ben evde o küçük kıza da bakıyorum” 

'ZATEN GAYRİ MEŞRUYDU' 
Bu korkunç sözler üzerine İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti. Polis, çocuğunu 500 TL’ye fuhuş çetesine satan anne Filiz Karataş ve çocuğun babası olan Mehmet Cüce’yi birlikte yaşadıkları Gebze’deki evde buldu. Gözaltına alınarak İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirilen Filiz Karataş ifadesinde “Çocuk gayri meşru ilişkiden olmuştu, parasızdık sattık” dedi. 

BİR ÇOCUK DAHA SATMIŞLAR 
2 yaşındaki A.S. hemen devlet korumasına alınıp İstanbul Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı bir çocuk yuvasına yerleştirildi. Anne Filiz Karataş’ın birlikte yaşadığı Mehmet Cüce’den 2005 yılında bir oğlu olduğu onu da İstanbul Ataşehir’de birisine sattıkları belirlendi. Polis, Mehmet Cüce ve Filiz Karataş’ı Üsküdar Adliyesi’ne sevk etti. 

Ömer ERDEMMehmet Akif ERDEM/DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;