'İhaneti küt diye söylerim'

Zeynep Turan'ın hayatı geçirdiği bir trafik kazası sonucu değişmiş. Günlerce komada kalmış. Uyandığında zaten kuvvetli olan hisleri iyice güçlenmiş. Her şeyi önceden görmek ve bilmek konusunda keskin bir öngörüye sahip olmuş

'İhaneti küt diye söylerim'

ünlü müşterileriniz var. Siz onları psikolog gibi dinliyor, astrolog olarak çözüyorsunuz. Yaptığınıza ne ad veriliyor?
Karşımdaki kişiyi dinliyor, gezegenlere bakarak çözüyor, hata ve sevaplarını ‘küt’ diye söylüyorum. Psikolojilerini gizleseler bile onları yıldızlarından yakalarım. Buna seans değil de, yönlendirici sohbet diyelim. İlk görüşte tanışırız, ikinci görüşmede sohbet ilerler, sonra çoğuyla dost oluruz.

Dertlerini çözdüğünüz kişilerle dost olmak iyi bir şey midir?
Ben onlara ‘hastalarım’ gözüyle bakmıyorum. Onlar benim arkadaşlarım. Ben de onların yaşam koçuyum. Ya da yol arkadaşıyım diyelim.

Bu yol arkadaşlığının ücreti yüksek midir?
Ben pahalı bir ağrı kesici değilim.

Ruhsal ağrılara son vermek konusunda bu kadar iddialısınız yani.
İddialı konuşmayı sevmem, ama öyle diyorlar.

Sizdeki bu yetenek nereden geliyor?
Gazete bayisi olan bir akrabamız vardı. Her hafta sonu bize kahvaltıya gelirdi. Yanında dergiler getirirdi. 8-9 yaşlarındaydım. Yalnızca burç sayfalarını okurdum. Sonra psikolojiye merak sardım. İstanbul Üniversitesi psikolojiyi bitirdim. Hislerimin kuvvetli olduğunu zaten biliyordum. Durup dururken herkesi şaşırtacak şeyler söylerdim. Söylediklerim gerçekleştiğinde ailem de dahil olmak üzere korkardı. 20’li yaşların başında çok ağır bir trafik kazası geçirdim. Günlerce komada kaldım. Uyandığımda biraz daha farklıydım. Her şeyi çok daha net görmeye, bilmeye başladım. Öngörüm açıldı.

Korkunç değil mi bu?
Hayır değil. Ama bazen yorucu, can sıkıcı ya da tehlikeli olabiliyor.

Dengeniz hiç mi bozulmaz?
Bozuluyor. Böyle zamanlarda dostlarımın yanına koşarım. Kahve içip fal bakarız. Eğleniriz.

İlk kim sayesinde adınızı duyurdunuz?
İzzet Çapa sayesinde. Ama o beni psikolog gibi görmeyi tercih ediyor. İzzet sıkı dosttur.

Telefonunuz bir dakika durmuyor. Herkes ne yapacağını size soruyor. Bu ne kadar sağlıklı bir şey?
Onların hayatlarını kökten sarsıcı bir şey yapmıyorum ki. Dediğim gibi; biraz psikologluk biraz da astroloji yardımıyla rahatlatıyorum.

Diyelim ki kadın aradı ve kocasını şikayet etti. Az sonra kocası aradı karısı aleyhinde konuştu. Böyle bir durumda ne yaparsınız?
İkisini de idare ederim.

Karı-kocanın arasına girilir mi hiç?
Mutlu olmaları için gerekiyorsa ‘evet’.

Peki ya, bu sırada adamın gizlediği bir ihaneti ortaya çıkarsa... Eşine söyler misiniz?
Uzun zamandır bana gelen bir kadın 2 ay önce eşine benden söz etmiş. Derken eşi de geldi. Karşıma oturur oturmaz ‘Karınızdan bir şey saklıyorsunuz. Bir çocuk değil mi?’ diye sordum. Bu çift 5 yıllık evli. Adamın İstanbul dışında fabrikası var. İş seyahati nedeniyle hafta sonları başka bir kente gidiyor. Orada bir kadına aşık olmuş. Çocukları olunca ikinci bir ev açmış. Yıldız haritasında bunu gördüm. Adamcağız şok oldu. Sonra itiraf etti. Buraya kadar yaptığım astrologluk.

İşin psikolojik boyutuna nasıl geçtiniz?
‘Her şeyi eşine anlatacaksın, söyleme sürecinde sana yardımcı olacağım’ dedim. Kabul etti ve anlattı.

Boşandılar mı?
Hayır. Büyük bir kriz yaşadılar, ama atlattılar. Unutmayın, kadın istemezse hiçbir ilişki bitmez.

Diyelim ki, bir adamın hem karısı hem de sevgilisi var. İkisi de ayrı ayrı size geliyor. Ne yaparsınız?
Böyle bir şey başıma geldi ne yazık ki! Duygusal olarak zorlanmıştım. Çok ünlü sosyetik bir çiftti. Mutlu görünüyorlardı. Kadına evliliğinin bir ihanet sonrası biteceğini söylediğimde inanamadı. Aradan birkaç ay geçti. Bir sabah genç bir kadın geldi. Evli olduğunu, ama gizli bir ilişki yaşadığını söyledi. Verdiği bir takım tarihlerden anladım ki, bu genç kadın o mutlu çiftin yuvasını sallayacak kişinin ta kendisiydi! ‘Hem senin hem de karşı tarafın evliliği bitecek. Çünkü bu ilişki yakında basına yansıyacak’ dedim. Yasak aşk basına yansıdı. Her iki taraf da boşandı.

Geleceği kadınlar mı çok merak ediyor erkekler mi?
Eskiden kadınlar diyebilirdik, ama şimdi erkekler de çok meraklı.

Bir kadına ya da erkeğe ‘İhanete uğruyorsun’ dediğinizde hangi tarafın tepkisi daha fena?
Erkekler o anda yıkılıyor. Bir sonraki ilişkilerine korkak başlıyor. Hayatına giren yeni kadına kötü davranıyor. Kadınlar hemen yıkılmıyor. İntikam alacakları günü mutlaka bekliyorlar. İntikam almayı seviyorlar.

Psikoloji ve astroloji yardımıyla bir insanı kaç dakikada çözersiniz?
Gözlerinin içine bakmam yeterli. Çok az konuşsa bile fark etmez.

2009’da size gelecekle ilgili en çok sorulan soru neydi?
1) Para 2) İmza atacakları işler 3) Ortaklarının gizli-saklı planı var mı? 4)Çocuklarını hangi tarihte doğururlarsa o çocuk daha başarılı ve iyi olur? 5) Eşlerinin gizli ilişkisi var mı?

Kimse sağlık sormuyor mu?
Hayır. Para ve aşktan söz edince gözleri parlıyor.

Türkiye’nin kalburüstü insanlarının bazı sırlarını biliyorsunuz. Bu ağır bir yük değil mi?
Bazen bildiklerim beni de korkutuyor. Karakter olarak sır tutmayı iyi bilirim. Birinin bilgisini diğerine vermem. İnce ve tehlikeli bir ipin üzerinde yürüyorum. Sirkteki cambazlar gibiyim.

En çok merak edilen sır nedir?
Anneler, kızlarının sırrını öğrenmek ister. Bir de iş ortakları birbirine aşırı güvensiz. Hep ortağının kendisini kazıklamak üzere gizli işler çevirdiğini düşünürler. Anneler ve ortaklar beni hiç bırakmaz.

Ünlüler dünyasında durum nasıl?
2009’da en çok playboylar’dan teklif aldım. Diyorlar ki; ‘Sana sevgilimi gönderiyorum. Ona güzel şeyler söyle. Ona çok aşık olduğumdan söz et’. Halbuki bunu söyleyenler kız arkadaşlarını aldatıyor. Beni yalan söylemem için kullanmaya çalışıyorlar. Tabii ki kabul etmiyorum.

Bir erkeğe ya da kadına ‘Sakın evlenme’ ya da ‘Hemen ayrıl, bu yaramaz’ der misiniz?
Söylesem de dinlemiyorlar ki. Ben de ilişkileri için tehlikeli tarihleri söylüyorum. ‘Bu tarihlere dikkat edin’ diyorum.

Şöhretinizi duyup da kapınızı çalan siyasiler oldu mu?
Ayda en az 4 kez Ankara’dayım. Siyasiler de sizin, bizim gibi insan. İnsan varoldukça merak eder.

Siyasiler en çok neyi merak ediyor?
Doğruyu söylemek gerekirse yalnızca parayı. Aşk ve sağlık pek umurlarında değil.

Hiç sizden yararlanmak isteyen gizli servis elemanları oldu mu?
Kendilerini deklare etmediler. Bana başvurdular. Bir işlerini çözdüm. Diğer tekliflerini asla kabul edemeyeceğimi söyledim. Çünkü çok tehlikeliydi. Daha gencim ve hayat güzel.

Bu yeteneğiniz yüzünden başınıza hiç dert açıldı mı?
Şöhretli bir şarkıcımız söylediklerimle beni yüzleştirmeye kalktı. Ona ‘Sevgiliniz bir mankenle beraber’ dedim. Mankenin adını da verdim. Kadın tutup o mankeni bana getirdi. Kadınlar önce beni sonra da birbirlerini suçladı. Aralarında feci bir kavga başladı. Sakinleştirmek için akla-karayı seçtim. Biliyor musun, şu an üçümüz de kankayız. O adam bize sıkı bir dostluk bıraktı.

Adama ne oldu?
Aldatılan iki kadın benden çıkıp adamın ofisini bastılar. Her şey o gün bitti.  Adamlar boşuna ‘Kadınlardan korkulur’ demiyor! Kadının intikamı çok acı olur demiştim.

Sizin burcunuz nedir?
Başak, yükselenim ise akrep.

Kendinizle ilgili tahmin yapabiliyor musunuz?
Yapabiliyorum. Acı da, tatlı da olsa her şeyi biliyorum.

Arkadaşlarınızın sizden bir şey gizleme-saklama şansı yok yani.
Ay çok fena! Anında yakalarım. Bu yüzden bana hep dürüst olmak zorundalar.  İnsanın başına gelebilecek kötü bir şeyi önceden sezmesi korkunç geliyor. Ben alıştım. Bilsen de bazı şeyleri değiştiremiyorsun ki.

Yeni yılın ilk günlerindeyiz. Kuvvetlice hissettiğiniz bir şeyler varsa çekinmeyin, söyleyin...
2010’un ortasına doğru vergi affı gelecek. Fenerbahçe şampiyonluğu son anda Beşiktaş’a kaptıracak. Başkan Aziz Yıldırım gidiyor, yerine Ali Koç geliyor. Ülke olarak mart ayına hazırlıklı olalım. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bir kararı üzerine dünya bizi konuşacak.

ÜNLÜLERİ 2010’DA NELER BEKLİYOR?
DEMET AKALIN: Önder Bekensir ile evlenmeye hazırlanıyor. Ama sonunda ayrılık var. Bu evlilik yürümeyecek.
KENAN İMİRZALIOĞLU: ‘Ezel’ dizisinin yanısıra 2 sinema filminde daha oynayacak. Şöhret, reyting ve para ondan yana. Sevgilisi Zeynep Beşerler ile evlenmeyecek. Önümüzdeki birkaç yıl daha nikah yok.
NEJAT İŞLER: Berrak Tüzünataç ile ne evlilik var ne de ayrılık! İkisi de iş hayatında durgun bir yıl geçirecek.
SİBEL CAN: Sulhi Aksüt’ten boşanmayı başaracak. Ama çalkantılı ve sansasyonel bir yıl onu bekliyor. Yasak aşk yaşayacak. Bu basına da yansıyacak. Sevgilisi ünlü ve evli bir işadamı. Her an tanışmak üzereler.
TARKAN: Düşüşe geçiyor! Çıkartacağı albüm tutmayacak. Kendini toparlamakta zorluk çekecek. İkili ilişkilerde de aradığını bulamayacak. Yurtdışındaki işleri de pek yolunda gitmeyebilir.
İBRAHİM TATLISES: İşleriyle ilgili ani ve büyük kararlar alacak. Şirket satabilir. Dördüncü kez baba olabilir.
TAYYİP ERDOĞAN: Martta, Türkiye ile ilgili alacağı stratejik kararlar ülkeyi enterasan bir noktaya getirecek. Bu gelişme sonrasında tarih yüzyıllar geçse de Tayyip Erdoğan’ı konuşacak. Nisan’da oğullarından biriyle ilgili bir sorun yaşayabilir. Sağlığıyla ilgili konulara her zamankinden çok dikkat etmeli. Politik hayatında en çok yorulacağı yılı yaşayacak. Siyasete karşı şevki biraz kırılıyor.
AJDA PEKKAN: Aşkta ve işte çok mutlu olacak. Özellikle maddi olarak kazançları büyük. Sevgilisini gizlemeyecek. Hemen tanıtacak. Huzurlu ve uzun ömürlü bir ilişki onu bekliyor.
BEREN SAAT: Sevgilisi Levent Semerci’den ayrılacak. Evlenseler bile boşanacaklar.
HÜLYA AVŞAR: İşle ilgili yılın ilk 6 ayında büyük sıkıntıları olacak. Sevgilisi Sadettin Saran tarafından çok sevilen bir kadın. Ama bu ilişkinin evliliğe gitmesi zor görünüyor.
ÖZGÜ NAMAL: Sürpriz evlilik görünüyor. Ama bu kişi eski sevgilisi Oktay Kaynarca ya da yeni aşkı Mithat Can Özer değil. Çekeceği bir sinema filmi çok ses getirecek. Sevişme sahneleri konuşulacak.
KIVANÇ TATLITUĞ: Bir sinema filmi çekecek. Film çok tutacak. Ama ‘Aşk-ı Memnu’dan sonraki dizisi tutmayacak. Popüler bir kadınla beraber olacak. Aşk hayatı çok konuşulacak. Ama bu kişi Meltem Cumbul değil.
NECATİ ŞAŞMAZ: Evlenip çocuk sahibi olacak. Herkesi şaşırtacak. Pana Film’in dışında başka bir şirket daha kuracak ve başarı kazanacak.
OKAN BAYÜLGEN: Bir sinema filmi çekecek, başarılı olacak. Evliliği mutlu-mesut devam ediyor.
SERDAR ORTAÇ: Özel hayatıyla ilgili çok çarpıcı bir gerçeği açıklayacak. Neden mutsuz olduğunu itiraf edecek.
GÜLBEN ERGEN: Evliliği sallanacak. Ama aile büyükleri araya girip sorunu çözecek. Eşi Mustafa Erdoğan ile ilgili en büyük yarayı bu yıl alabilir. 2010’u atlabilirlerse bir daha krize girmezler. Bu arada işiyle ilgili çok kazançlı ve iyi gelişmeler var. Bol para kazanacak.
NURGÜL YEŞİLÇAY: Eşi Cem Özer’den ayrılacak. Bu ilişkinin sonunu Cem Özer’in başarısızlıkları getirecek. Nurgül Yeşilçay ünlü bir yapımcıyla aşk yaşayacak.
CEM YILMAZ: Sürpriz bir evlilik var. Baba olacak. Ama ayrıldığı sevgilisi Cansu Dere ile bir araya gelmiyor.
SABA TÜMER: Kalbini sızlatan kişiyi bırakacak. Yeni bir aşkla gündeme oturacak. Kahkahası eksik olmayacak. Yeni aşkla birlikte daha da keyifleniyor.
İZZET ÇAPA: Eğlence hayatına büyük bir yenilik katacak. Öyle başarılı olacak ki biz üç yıl boyunca İzzet’i ve yarattığı o şeyi konuşacağız. Büyük alkış alıyor.

Röportaj: Müge Dağıstanlı
muge.dagistanli@posta.com.tr

6