İhmâl suçlaması

Domuz gribine yakalandığı ölümünden bir gün önce anlaşılan Mustafa Güneş'in ağabeyi hastaneyi dava edeceklerini söyledi

26 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

‘HASTAHANEYİ DAVA EDECEĞİZ’

Türkiye’de domuz gribinin ilk kurbanı olduğu açıklanan Mustafa Güneş (29) dün memleketi Ankara Kalecik’te toprağa verildi. Ankara Sanatoryum Hastanesi’nde temizlik işçisi olan Mustafa Güneş, 3 gün önce zatürre teşhisiyle çalıştığı hastaneye yatırılmıştı. Mustafa Güneş’in domuz gribi olduğu ölmeden 1 gün önce anlaşılmıştı. Ağabey Hüseyin Güneş, “Kardeşim bu virüsü hastanede kaptı. İhmal var. Hastaneyi dava edeceğiz” dedi.

HASTALARLA AYNI ODADA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) da Mustafa Güneş’in ölümüyle ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nı suçladı. SES’ten yapılan yazılı açıklamada “Taşeron sağlık işçisi Mustafa Güneş’in tanısı 23 Ekim 2009’da Sağlık Bakanlığı tarafından bilinirken bu bilgi hastane çalışanlarıyla paylaşılmamıştır. Bu nedenle Mustafa Güneş kronik akciğer rahatsızlığı olan yaşlıhastalarla aynı serviste yatırılmıştır” denildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.