Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

İki kişi arasında

Cinsellik yaşanması gereken, mutlu eden duygulardan. Ama özenli olmak, oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. Yatak odası iki kişiliktir, burada olanlar, fanteziler kadınla erkeğin istek ve beklentilerine göre şekillenir. Bu yüzden uyumlu olmak çok ama çok önemli. Birbirinizi dinleyin ki yatak odasındaki mutluluğunuz her zaman sürsün

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim sevişirken sürekli gülüyor

25 yaşında kadınım. Erkek arkadaşım sevişirken sürekli gülüyor. Hiçbir şeye konsantre olamıyorum. Ayrılmak istiyorum ama seviyorum da. Ne olur bana yol gösterin.


CEVAP Ne zaman ülkede biri gülse başına çorap örer. Bir erkek arkadaşına bakıp bakıp gülerse arkadaşı ona “Ne o açıkta bir şey mi gördün?” diye dersini verir. Erkek, sokakta bir kadına bakıp gülse kadın yalnızsa çantayı başına geçirir. Yanında erkeği varsa adamcağız gülen dayağı yer. Kadın çevresine bakıp hep gülümsüyor ya da gülüyorsa görenler “Tamam, pas veriyor” derler. Sevgili okurum, daha uzatmak istemiyorum. Çocuk gülmelerine, alay eder gibi gülmelere değinmiyorum. Ama sen bir hazinenin üzerindesin, haberin yok. Bir kahkaha 2 pirzolaya bedelmiş. Sen bir taraftan kuzu kol sarmasını yerken öte yandan pirzolaları mideye indiriyorsun. Ola ki pirzolanın fazlasından midem bulanıyor dersen, erkeğinin de civataları gevşemiş, gülmesini tutamıyorsa, kapat gözlerini, hiç gülmeyen birini mesela Kosigin’i (Rusya eski devlet başkanı) düşün. Belleğinde izi yoksa gülmeyen liderlerimizden birini aklına getir. İki kimlikten bir obje yarat. Gülme artınca ötekini düşün. Sen yoluna devam et. Neden ayrılacakmışsın. Aslında haklısın. Gerisini sen bilirsin. Biri bana o ortamda öyle gülseydi anında veda öpücüğünü kondurur, evine yollardım. Biz erkekler o sırada gülmeye dayanamayız. Çünkü komplekse gireriz.Benimki maça çıkınca eriyip gidiyor

35 yaşındayım. Karımla maça keyifle başlıyorum. Isınma turu atıyoruz, her şey yolunda. Ne zaman maç başlıyor, benimki içeride yitip gidiyor. Ne olur bana yardım edin.


CEVAP Değerli okurum, işi uzatıyorsun işte bu olmuyor! Örnek vereyim: Vatandaş ofisime geliyor “Hocam, ben önce eşimi sonra kendimi düşünürüm. O orgazm olmadan ben asla boşalmam, kendimi tutarım” diyor. Böyle iyi yapıyorsun ama 10 ilişkinin 5’inde eşini, 5’inde de kendini düşün. Atının her şahlanmasında dizginlersen, zamanla atın şahlanmalarında nazlanır. Sonra bunu huy edinir. Ne kadar mahmuzlasan da o kendi bildiğini okur. Bu örnekle ‘kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla’ mesajını verdim. Bana göre ısınma turunu uzatıyorsun. Bu maçta amigolar bulunmadığından coşkuyu da yaratacak ‘En büyük sensin, senden büyük yok’ alkışları olmayınca organ yavaş yavaş nazlanıyor, bunu huy ediniyor. Ve sana tıp gerçeğinden benim aracılığımla sesleniyor: “Patron, ben çok sabırlı değilim. Sofrada fazla bekleyemem. Damakta iştah varken mide ‘Hadi hadi’ derken, ben devlet töreni gibi seramoniye, VIP yolcuları gibi özel muameleye gelemem. Ülkede demokrasi varsa, benim de burada geleceğin mimarı olarak hakkım var. Çık sahaya, 3-5 tur at, kaleyi hedefle, bas gaza bas gaza. Ama bize gaz yapma ve de hava atma” diyor.Neden meni gelmiyor?

18 yaşındayım, 3 kez ilişkiye girdim. İkisinde meni gelmedi. Mastürbasyon yaparken sorun yok. Nedeni ne olabilir?

CEVAP Değerli okurum, alışamadın. Şartlanma böyle. Bir de kafana takıyorsun sanıyorum. Kendi haline bırak. Tedavilik bir şey değil. Evlendiğinde her şey düzelecek.Daha ne yapayım?

22 yaşındayım. Güzel giden bir ilişkim var ama kız arkadaşım ilişkiye girmek istemiyor. Onun için yapmadığım şey kalmadı. Daha ne yapmam lazım?

CEVAP
Değerli okurum, namuslu ve sorumlu olmalısın. İnsan haklarına, demokratik kurallara saygılı olmalısın. İki taraftan biri istemiyorsa zorlama olmaz. Kız doğru yolda. Hadi senin dediğin olsa ne güvence veriyorsun? Evlenecek misin yoksa bir süre sonra “Hadi bye bye” mı diyeceksin?Oral seks yapsam...

24 yaşındayım. 5 aydır evliyim. Benim sertleşme ve erken boşalma sorunum var. Evlenmeden önce çok mastürbasyon yapıyordum, ondan kaynaklanabilir mi? Oral seks yaparsam sertleşme sağlayabilir miyim?

CEVAP Değerli okurum, yatak odasının özgürlükleri sizin. İki tarafın istemesiyle de bazı şeyleri yapabilirsiniz. Erken boşalman tedavi edilecektir. Sertleşme sorunu aslında kendiliğinden düzelecek türden bir şey. Bir alışma süreci yaşıyorsun. Kuşkusuz biraz mastürbasyonda bu konuda hazırlayıcı rolü olmuştur. Gene sözüne ettiğin ilaçtan bir süre kullan.Kız hiç rahat durmuyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımı görünce benim kuş sertleşiyor. Onu arzuluyorum. O da beni tahrik ediyor. İleri gidip onu üzmekten korkuyorum. Ama kız hiç rahat durmuyor. Nereye kadar sabrederim?

CEVAP
Değerli okurum, arkadaşın seninle oynuyor. Her zaman erkekler oynayacak değil ya. Bir düşün. Siz onları heyecana, galeyana getirirken, binbir takla atarken iyiydi de şimdi koz kızın eline geçmiş. Ama ateşle oynuyor. Bundan sonrasını ben bilemem. Hadi hayırlısı. Sana da sabırlar diliyorum.Spermleri bitirir mi?

17 yaşındayım. Penisim 10 santim. Bir de çok fazla mastürbasyon yapmak spermleri bitirir mi?

CEVAP
Değerli okurum, spermler sürekli üretilir. Mastürbasyonun genel yapı ve değer yargılarınla bağlantısı bakımından onu düzenle. Haftada 2-3 kez yeterlidir. Bu sayının her bakımdan yararı var. Kendini alıştır.Mastürbasyon yapan kısır olurmuş


16 yaşındayım. Mastürbasyon yapmak istemiyorum. Çünkü büyüyünce kısır olurmuşum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP
Değerli okurum, haftada 2-3 kez mastürbasyon yap. Sistemler çalışsın. Bu işin okulla, işle ilgisi yok. Arada bir mastürbasyon yapacaksın. Ölçüyü aşmayacak, derslerine de çalışacaksın.Orgazm olamıyorum

Düzenli seks hayatım var ama orgazm olamıyorum. Erkek arkadaşım da bu durumu anlıyor. Ne yapmalıyız?

CEVAP
Sevgili yavrum, kadınlar, kızlar genellikle böyle. Bu konunun şu an kesin tedavisi yok. Belki bir profesyonel yardım almanın yararını görürsün. Size teknik ve fizyoloji öğretilir.Kiloyla ilgili mi?

16 yaşındayım, kilo sorunum var. Penisim 5 santimin altında. Bunun kilolarımla bir ilgisi var mı?

CEVAP
Var değerli okurum. Zayıfla. Uzmana git. Yemeklerini azalt. Abur cuburdan kaç. Gazlı içecekleri bırak. Şekerli ve tatlı yiyeceklere asla parmağını uzatma.Hamile miyim?

17 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla prezervatif kullanarak ilişkiye girdik ama içimde kaldı. Prezervatifi çıkardığımda içinde çok az sperm vardı. Sizce hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP
Sevgili okurum, bir ihtimal. Ben ne diyeyim? Ama o ihtimal de çok yüksek değil. Bari seni böyle teselli edeyim.Gebe kalır mı?

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla beraber olduk. Çok kan geldi. Sonra yine devam ettik. Ben içine boşaldım. Onun adeti yeni bitmişti. Sizce hamile kalır mı?

CEVAP
Değerli okurum, belli olmaz ama gebe değil gibi gözüküyor. Adetini görmezse gebelik testini yaptırın, garantiye gidin.Bozulmuş olabilir mi?

20 yaşındayım. Sevgilimle defalarca ilişkiye girmemize rağmen kızlığım bozulmamıştı. Mastürbasyon yaparken vajinamdan kan geldi. Kızlığımın bozulmasından endişeleniyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP Sevgili okurum, doktora gitmene gerek yok. Mastürbasyonun tekniği burada önemli. Vajina içine herhangi bir cisim (hem de zarın esnekliğini aşacak biçimde) girmemişse gördüğün kan kızlık zarından gelen kan değil.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl, zevke düşünce çeşitli belalar başa üşüşür. H.D.

13