İki kuzenin amca kızları için düellosu ölümle bitti

Erzurum'da amca kızlarına aşık olan Afganistan uyruklu iki kuzenin bıçaklı düelloları ölümle sonuçlandı

21 Mart 2015, Cumartesi 19:07
A A

Olay dün gece saatlerinde Erzurum’un Yakutiye ilçesi Kadana Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 4 yıldır Erzurum’da sığınmacı olarak yaşayan Afganistan uyruklu ve aynı zamanda kuzen olan A.M.,(17) ve A. M., (18), diğer amcalarının kızına aşık oldular.

BİRBİRLERİNİ DÜELLOYA DAVET ETTİLER

Kuzene aşık olan iki amca çocuğu arasında kız meselesi yüzünden gerilim yaşandı. Bir süredir devam eden gerilim üzerine amca çocukları birbirlerini düelloya davet etti. Dün gece saatlerinde bıçakla birbirlerine saldıran kuzenlerden göğüs kısmından bıçak darbesi alan 18 yaşındaki A. M., olay yerinde hayatını kaybetti. Olay sonrası kaçan saldırgan A. M., ise Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Masası ekiplerinin çalışması sonucu kıskıvrak yakalandı.

"KIZ BENİMLE NİŞANLANDI AMA..."

Bugün adliyeye "Bıçakla kasten adam öldürmek" suçundan sevk edilen A. M., tutuklanarak cezaevine gönderildi. A. M., verdiği ilk ifadede, "Kuzenimiz olan kızı ikimizde seviyorduk. Kız benimle nişanlandı. Ancak amca oğlum kızın peşini hala bırakmadı. Bunun üzerine dün böyle bir olay yaşandı." dediği öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;