İki sene önce ölmek üzereydi! Hayata böyle döndü...

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Annalise Mishler, bundan iki yıl öncesine kadar 25 kilo olan bir anoreksiya hastasıydı. Yeme bozukluğu hastalığının en kötü zamanlarında ölüme sadece saatlerce uzaklıkta olduğunu söyleyen Mishler, 2014 yılının sonlarında profesyonel yardım almaya başladı.

12 Ağustos 2017, Cumartesi 13:15
A A

Sosyal medyada 'beğeni' yarışı başladığı günden bu yana kadınlarda nedense "zayıf olma" baskısı oluştu. Çoğu kadın kıvrımlarından hoşlanmamaya başlarken kimileri de kilo vermek için en sağlıksız ama onlara göre en hızlı yöntemleri uygulamaya başlıyorlar. 

İşte toplumda zayıf olarak kabul edilmek için bir zamanlar yemek yemeyi bırakıp sadece bir deri bir kemik olma uğruna sağlığından ödün veren örnek...

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Annalise Mishler, bundan iki yıl öncesine kadar 25 kilo olan bir anoreksiya hastasıydı.

Yeme bozukluğu hastalığının en kötü zamanlarında ölüme sadece saatlerce uzaklıkta olduğunu söyleyen Mishler, 2014 yılının sonlarında profesyonel yardım almaya başladı.

Profesyonel yardım sayesinde kilo almaya başlayan Mishler, sağlıklı bir hayata doğru çıktığı yolculuğunu Instagram hesabı üzerinden insanlarla paylaşmaya başladı

Sosyal medya hesabı üzerinden yaşadığı deneyim hakkında mesajlar da paylaşan Mishler, ‘Yeterince besin almıyor ve çok fazla egzersiz yapıyorken neredeyse ölüyordum.

Kendi gözümde asla yeterli değildim. İnkar, korku, telaş ve umutsuzluk içinde yaşıyordum.’ dedi.

Şimdi zihinsel olarak da sağlığına kavuştuğunu ve çok daha mutlu olduğunu belirten Mishler, ‘Asıl büyük değişimi göremeyeceğiniz bir yerde, içimde yaşadım.’ ifadelerini kullandı.

Mishler, dönüşümünü paylaştığı Instagram hesabındaki 44 binin üzerindeki takipçisi tarafından sağlığına kavuşmak adına gösterdiği çabalar için övülüyor.