İkili averajda kim üstün?

Galatasaray sezonun ilk yarısında 2-1 kazandı. Fenerbahçe rövanşı 1-0'la aldı. Sezon sonundaki puan eşitliği halinde kim üstte olacak? İşte cevabı...

08 Mart 2015, Pazar 21:56
A A

Fenerbahçe-Galatasaray sezonun iki maçını da geride bıraktı. Türk Telekom Arena'da Cim Bom'un 2-1 üstünlüğüyle sona eren mücadelenin ardından, Fenerbahçe Kadıköy'de 1-0 galip geldi. Genel durumda 2-2'lik eşitlik oluştu. Bu durum şu soruyu da gündeme getirdi: "Sezon sonunda puan eşitliği halinde hangi takım üstte olaca?"

Futbol talimatnamesine göre ikili averaj özetle şu şekilde tanımlanmış durumda: " 2 takım aynı puana sahipse önce birbirleriyle yaptıkları maçta alınan puana bakılır. Eğer puanlar eşit ise atılan goller toplanır. Deplasmanda atılan gol avantajı söz konusu değil. İki takım arasında puan ve gol eşitliği söz konusu ise genel averaja bakılacak. Genel averajda da eşitlik varsa, daha fazla sayıda gol atan takım üstte yer alacak."

Şu an itibariyle Galatasaray 51 puanda, 41 gol atıp, 25 gol yemiş durumda, averajı ise 16. 50 puanlı Fenerbahçe ise 37 gol attı 17 gol yedi, averajı ise 20.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;