İkinci " Ergenekon" davası

Avukatı, tutuklu sanık emekli tuğgeneral Ersöz'ün ifadesinin hastahanede alınmasını talep etti

01 Eylül 2009, Salı 12:00
A A

Üçüncü "Ergenekon" iddianamesinin de  birleştirildiği ikinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından emekli  Tuğgeneral Levent Ersöz’ün ifadesinin hastanede alınması istendi.
        

Ersöz’ün avukatı Ali Rıza Dizdar, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne  verdiği dilekçede, müvekkilinin hastanede yattığını belirterek, Ersöz’ün
kimliğinin tespiti ve ifadesinin hastanede alınmasını talep etti.

Dizdar dilekçesinde, mahkemenin bunu kabul etmediği takdirde müvekkilinin  7 Eylül Pazartesi günü yapılacak olan duruşmaya, "İstanbul Üniversitesi Tıp  Fakültesi Hastanesi Acil Genel Cerrahi Bölümüne cezaevi kanalıyla müzekkere  yazılarak herhangi bir mikrop kapmayacak şekilde doktor ve hemşire nezaretinde  ambulansla getirilmesini" istedi. Dizdar, müvekkilinin kimliğinin tespitinden  sonra hastaneye geri götürülmesini talep etti.
       

Avukat Dizdar, mahkemeye dilekçeyi sunduktan sonra basın mensuplarına  Ersöz’ün sağlık durumuyla ilgili bilgi de verdi. Dizdar, müvekkilinin enfeksiyon kapması nedeniyle bacağından bugün üçüncü  ameliyata alındığını belirterek, Ersöz’ün sağ bacağında 20 santimetre açık
bulunduğunu kaydetti.
        

Dizdar ayrıca, müvekkiline yönelik birçok iddiaların bulunduğunu, bunlarla ilgili bir soruşturma ve takip yapılmadığını ifade ederek, ilgililer  hakkında Sultanahmet’teki İstanbul Adalet Sarayı’na suç duyurusunda bulunacağını  söyledi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;