İkinci Halis Ağa vakası

71 yaşındaki Nuri Yıldırım, kendinden 50 yaş küçük Melike ile evlendi. Üstelik Nuri Yıldırım, Halis Ağa gibi zengin değil

23 Eylül 2009, Çarşamba 12:05
A A

‘ZENGİN DİYE EVLENDİ’ DEDİLER

Şaşırtıcı bir evlilikti bu. İş adamı Halis Toprak üçüncü evliliğini 2 ay önce kendinden 54 yaş küçük Nazlıcan ile yaptı. Halis Ağa 71, Nazlıcan 17 yaşında. Halis Ağa’nın kızları karşı çıktı bu evliliğe. Herkes “Fakir Nazlıcan, Halis Ağa’yla zenginliği için evlendi” dedi. Ama evliliğinden 20 gün sonra devlet borcunu ödemeyen Halis Ağa’nın mallarına el koydu.

YAŞLI DAMAT, GENÇ GELİN

‘İhtiyar adam-genç kız’ evliliğinin bir benzeri Manisa Turgutlu’da. Nuri Yıldırım 71 yaşında. Ama zengin değil, fakir. At arabasıyla taşımacılık yapıyor. Nuri Yıldırım’ın ilk eşi geçen yıl hastalanmış. Yaşlı kadına bakması için 21 yaşındaki Melike’yi tutmuşlar. Kadın ölmüş. Aralarında 50 yaş fark olan Nuri Yıldırım ile Melike 5 ay önce evlenmiş.

HALİS AĞA’YA DERİN DESTEK

Nuri Yıldırım’ın 3 çocuğu karşı çıkmış bu evliliğe. “Baba ayıp değil mi, torunun yaşında kızla evleniyorsun” demişler. Nuri Yıldırım dinlememiş çocuklarını. Melike’yi çok sevmiş güya. “Aşkın yaşı başı olmaz” diyor Nuri Yıldırım, “Halis Toprak’ı da sonuna kadar destekliyorum. Mutluluğu buldun mu kaçırmayacaksın. Ben de Melike’yle çok mutluyum.”

‘BİZ AŞK EVLİLİĞİ YAPTIK’

Melike’nin 50 yaş büyük biriyle evlenmesi ilginç. Üstelik ortada göz dikilecek mal mülk, para da yokken. Güya o da çok sevmiş. “Nuri ile aşk evliliği yaptık” diye anlatıyor Melike: “Yaş değil aşk önemli. Mutluluğu Nuri’de buldum. Nuri’den çocuk doğurmak istiyorum. Toprak çiftine de mutluluk diliyorum.”

İlker UYAR/İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;