İkinci Stoch vakası

Fenerbahçe ile sözleşme imzalayan Dia'nın ilk olarak Galatasaray'a teklif edildiği öğrenildi

25 Temmuz 2010, Pazar 12:43
A A

Galatasaray'ın, Miroslav Stoch'un ardından Issiar Dia'yı da ezeli rakibi Fenerbahçe'ye kaptırdığı iddia edildi. Cim-Bom'un resmen talip olduğu Slovak yıldız Stoch'u elini çabuk tutarak renklerine bağlayan sarı-lacivertli kulübün, Dia için de aynı taktiği uyguladığı vurgulandı.

Stoch yarışında yenilgiye uğrayan sarı-kırmızılı yönetime kısa süre sonra menajerler tarafından Nancy’de forma giyen Dia teklif edildi. Teknik Direktör Frank Rijkaard'a bu öneriyi aktaran Sportif Direktör Adnan Sezgin, Senegalli genç yıldızın menajerlerine, "Biraz bekleyin. Öncelikle ön libero transferi yapacağız. Daha sonra Dia'yı alabiliriz" diyerek kapıyı açık tuttu.

TELEKULAK KORKUSU

Galatasaray bütün mesaisini defansif orta saha transferine ayırırken, devreye Fenerbahçe girdi. Sarı-lacivertliler yapılan pazarlıkların ardından Nancy kulübüyle anlaştı ve Stoch'un ardından Senegalli yıldızı da renklerine bağladı. Fenerbahçe'nin tutumu karşısında şaşkınlığa uğrayan sarı-kırmızılıların, "Acaba telefonlarımız mı dinleniyor" şüphesine kapıldıkları ileri sürüldü.

Bu arada Lorik Cana'nın yanına bir ön libero daha transfer etmek isteyen Galatasaray teklif götürdüğü PSG’de forma giyen Jeremy Clement’den olumsuz yanıt aldı. Kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki Clement'in, sarı-kırmızılı kulübün önerisini geri çevirdiği kaydedildi.

(Milliyet)
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;