'İktidar karşıtlarının kanı bozuk'

Ak Parti'de 'bizi fişleyenleri şimdi biz fişliyoruz' diyen Avni Doğan'ın ardından şimdi de Çorum milletvekili Ahmet Aydoğmuş iktidar karşıtları için 'kanı bozuk' dedi

23 Şubat 2010, Salı 11:50
A A

Ak Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Meclis Toplantısı'nda konuşan Aydoğmuş, Ak Parti iktidarına karşı çıkanların kanını tahlile yollamak gerekir. Bu kanı bozuklar gizli sözleşmeler yaparak, ihanet etmişlerdir. Askeriyenin içerisinde art niyetlilerin olduğunu öne süren Aydoğmuş bir paşanın askeri bilgileri İsraile pazarladığını da iddia etti.

YENİÇERİ BENZETMESİ


Aydoğmuş, "Bu ülkenin askeriyesinden üst rütbeli bir paşa ortaya çıkıyor, bu ülkenin başbakanına hakaret ediyor. Başbakan'a hakaret eden o paşa emekli olup askeriyeden ayrıldıktan sonra İsrail'deki bir silah fabrikasının stratejik danışmanlık vermek üzere anlaşma imzalıyor.

Bana göre o paşa vatan hainidir. Bir PKK'lıdan hiç bir farkı yoktur. Bu insan Bizim ülkemizden emeklidir ve maaş almaktadır, hem de israil'e askeri bilgilerimizi pazarlayarak kazanç elde etmektedir" diye konuştu.

Doğan orduyada şu sözlerle göndermede bulundu: "Osmanlı'yı da geçmişte yeniçeri çökertmişti Osmanlı padişahlarının güzel bir sözü vardır: (Bu millete ne gelirse içinden gelir hain devşirmenin kaltesizinden gelir). İşte bu vecizede olduğu gibi bizim içimizde konuşlanan kötü niyetlilerde hedefine ulaşamayacaktır."

"SÖZLERİM ÇARPITILMIŞ VE FARKLI NOKTALARA ÇEKİLMİŞ"

Haberin basında yer almasının ardından açıklama yapan Aydoğmuş, 21 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen AK Parti Çorum Merkez İlçe Başkanlığının İl Danışma Meclisi toplantısındaki konuşması nedeniyle hakkında inceleme başlatılacağını bugün öğrendiğini söyledi.

"Kendisinin yanlış bir şey konuşmadığını" ifade eden Aydoğmuş, "Ben sadece ’Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğüne, illegal yollardan kasıtlı bir şekilde yapılan saldırıları gerçekleştirenlerin ve bu konuda bölücülük faaliyetlerinde bulunanların hain olduğunu’ ifade etmek istedim. Ama sözlerim çarpıtılmış ve farklı noktalara çekilmiş. Konuşmamın bir bölümü sanki cımbızla ayıklanmış" diye konuştu.

"Benim söylediklerim zaten Anayasa’nın ilk üç maddesinde belirtiliyor" diyen Aydoğmuş, "Anayasa’nın ilk üç maddesinde ’Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanunda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır’ deniliyor. Benim söylemek istediğimde bu zaten. Eğer bunların aksini düşünenler varsa ’bunların kanı bozuk’ dedim" şeklinde konuştu.

Aydoğmuş, AK Parti Grup Yönetim Kurulu toplantısının ardından değerlendirme yapacağını kaydetti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;