İlaç bulamadı, dehşet saçtı

Eczanede ilaç bulunmayınca döner bıçağıyla dehşet saçtı; 2 yaralı

07 Kasım 2009, Cumartesi 15:38
A A

Niğde'de, reçeteye yazılı ilacı nöbetçi eczanede bulamayan 25 yaşındaki Alper Güngör, tartıştığı kişilere döner bıçağıyla saldırırken, 1'i ağır 2 kişiyi yaraladı.

Dün saat 23.30'da Süleyman Fethi Caddesi’ndeki nöbetçi Sudenaz Eczanesi’ne gelen Alper Güngör, rahatsız olan çocuğu için yazılan reçeteyi görevliye verip ilaçları almak istedi. İlaçlardan biri eczanede bulunmayınca görevli, ilaç deposunu arayıp ilacı sordu. İlacın depoda da bulunamasanı sinirlenen Alper Güngör, eczacı Emine Demircan ile tartışmaya başladı. Tartışma alevlenince Güngör, otomobille gidip bir süre sonra elinde döner bıçağı ile dönerek, saldırdı. Saldırıda, eczacının yeğeni kalfa 25 yaşındaki Ahmet Çağlar Demircan ile eczacının eşi Doç.Dr. Aydın Demircan yaralandı. Baş ve bacaklarından ağır yaralanan kalfa Demircan, Niğde Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Aydın Demircan ise ayakta tedavi edildi. Kaçan Alper Güngör, polisin takibi sonucu yakalanırken hakkında soruşturma başlatıldı.
Niğde Eczacılar İl Temsilcisi Nihat Öztürk’ün nöbetçi eczacıların can güvenliklerinin bulunmadığını belirterek, saldırıyı kınadı.
Adana Eczacılar Odası, eczacılara yönelik saldırılar nedeniyle 2 yıl önce başlattığı uygulamayla, nöbetçi olan eczacılardan isteyenlere anlaştıkları firmadan uygun ücretle özel güvenlik personeli uygulaması başlatmıştı. Bu çerçevede, eczacılar nöbet günlerinde ücretini kendileri ödemek üzere odaya başvurup, özel güvenlik personeli talebinde bulunuyor.

Uğur MART/NİĞDE, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;