İlçe Jandarma Komutanı intihar etti

Çanakkale Ezine İlçesi Jandarma Komutanı Üsteğmen Önder Galip'in intiharı şok etkisi yarattı

22 Aralık 2009, Salı 10:51
A A

Çanakkale'nin Ezine İlçesi Jandarma Komutanı 37 yaşındaki Üsteğmen Önder Galip, makamında beylik tabancasıyla canına kıydı. Çevresinde son derece neşeli ve esprili bir kişi olarak tanınan, evli ve 2 çocuk babası Üsteğmen Galip'in intiharı şok etkisi yarattı. Ciddi bir maddi sıkıntısı ve psikolojik sorunu olmadığı öğrenilen üsteğmen Galip’in intiharındaki sır perdesi araştırılıyor.

ASKERİ PERSONEL SESE KOŞTU

Sabah saatlerinde oturduğu lojmandan alt kattaki Ezine İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen Üsteğmen Önder Galip, makamına geçip kapısını kapattıktan sonra belirlenemeyen bir nedenle beylik tabancasını başına dayayıp ateşledi. Silah sesini duyarak odaya giren diğer askeri personel, üsteğmen Galip’in kanlar içindeki cesediyle karşılaştı.

Acı haberi alan üsteğmen Önder Galip’in eşi 35 yaşındaki Hanife ve kızları 15 yaşındaki Gülseda ile 13 yaşındaki Eda ise sinir krizi geçirdi. Gözyaşı döküp kendini yerlere atan aile fertlerini, lojmanda kalan subay eşleri sakinleştirmeye çalıştı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, üsteğmen Galip’in cesedi cumhuriyet savcısı, ardından da Gelibolu 2'nci Kolordu Komutanlığı’ndan gelen savcının incelemesi sonrası ambulansla İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

BABASINI BEKLEDİ

Vali Abdülkadir Atalık, Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut ve İl Jandarma Komutanı Albay Metin Yerlikaya da lojmana gelip intihar eden üsteğmenin acılı ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Üsteğmen Galip’in büyük kızı Gülseda’nın, babasının cenazesi ambulansa bindirilene kadar gözyaşları içerisinde jandarma komutanlığının önünde beklemesi dikkati çekti.

TEZKERE BIRAKIP SUBAY OLMUŞ

Çevresinde son derece neşeli, esprili ve güleryüzlü biri olarak bilinen üsteğmen Önder Galip’in intiharı mesai arkadaşlarını da şaşırttı.

Üsteğmen Galip’in vatani görevini er olarak yerine getirirken, tezkere bırakıp uzman çavuş olduğu, uzun süre Siirt’te görev yaptıktan sonra da üsteğmen rütbesi alıp 2008 yılının Eylül ayında Çanakkale’nin Ezine İlçesi’nde göreve başladığı öğrenildi.

YÜKLÜ BORCU YOK

Vali Atalık, intihar nedenine ilişkin net bir bilgi ya da bulguya rastlanmadığını belirtirken, “Konu savcılığa intikal etti. Araştırılıyor. Bir anlık psikolojik durumun ardından yaşanan bir olaya benziyor. Üsteğmenin kredi kartı borcu bulunduğunu biliyoruz. Ancak onları da düzenli olarak ödemeye sokmuş. Ailevi nedenlerden kaynaklanan bir bunalım gibi gözükmüyor. Üzüntü içindeyiz” dedi.

Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut da Üsteğmen Galip'in son derece neşeli bir kişi ve hayat dolu olduğunu intihara çok şaşırdıklarını söyledi, “Biz de şoke olduk” dedi.

Halen intiharındaki sır perdesi aralanamayan Üsteğmen Önder Galip’in cenazesi, memleketi Kayseri’nin Bünyan İlçesi’nde toprağa verilecek.

Mustafa SEZEK- Erdem SÜZEK- Ersan KÜÇÜKKURU /EZİNE, (Çanakkale) (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;