İlhan Mansız Beşiktaş'a dönüyor!

İlhan Mansız 10 yıl sonra yeniden Beşiktaş'a geliyor

30 Nisan 2014, Çarşamba 18:36
A A

Siyah beyazlı yönetim, İlhan Mansız'ı teknik direktör Slaven Bilic'in yardımcısı olarak teknik heyete dahil etmek için çalışmalara başladı. İlhan, bugün Nevzat Demir Tesisleri'ne gelerek Futbol Direktörü Önder Özen ile görüştü.

Yaklaşık 3 saat süren görüşmede İlhan'ın Beşiktaş'a nasıl katkı sağlayacağını ve neler yapabileceğini Özen'e aktardığı ifade edildi. Özen'in de İlhan Mansız'a nasıl bir görev verileceği ve teknik direktör Bilic'in yardımcısı olarak kendisinden ne beklendiğine dair düşüncelerini aktardığı bildirildi.

Görüşmenin olumlu geçtiği öğrenilirken, Özen'in yaptığı görüşme konusunda başkan Fikret Orman'a rapor verecek. Önder Özen ve İlhan Mansız'ın önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelecekleri ve bir aksilik çıkmaması durumunda 37 yaşındaki futbol adamının yeni sezondan itibaren antrenör olarak siyah beyazlı kulüpte göreve başlayacak.

2001-2004 yılları arasında Beşiktaş'ta forma giyen İlhan Mansız, 2001-2002 sezonunda gol krallığı yaşamıştı. O sezon Arif Erdem ile birlikte 21 gol atarak siyah beyazlı forma ile gol krallığı yaşayan son futbolcu olan İlhan, 2004 yılında Japonya'nın Vissel Kobe takımına transfer olmuştu. Üst üste yaşadığı sakatlıklar nedeniyle 2005 yılında ve henüz 30 yaşında iken aktif futbol yaşantısını sona erdiren İlhan, sonraki 3 yıl futbola geri dönmek için yoğun uğraşlar vermesine rağmen yakasını bırakmayan sakatlıklar nedeniyle bu isteğini gerçekleştiremedi.

Futbolu bırakmasının ardından yaşantısına Almanya'da devam eden İlhan Mansız, bugüne kadar antrenör olarak görev yapmadı.

NTVSPOR

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;