İlişki durumunuza göre hangi filmi izlemelisiniz?

Sevgilinizle birlikte en çok ve en severek yaptığınız şeylerden biri film izlemek, peki ilişkinin hangi aşamasında hangi tür filmleri izlemeniz gerektiğini biliyor musunuz?

27 Şubat 2018, Salı 15:14
A A
1 haftalık ilişki

1 haftalık ilişki

Daha her şey yeni başlamış. Birbirinizi etkileme süreci tam hızla devam ediyor ve bu yüzden seçtiğiniz filmden, dinlediğiniz müziğe kadar halen dikkatli ve seçici oluyorsunuz. Tavsiyemiz sizi hiç zorlamayacak, bol bol gülüp, eğlenip sonrasında unutacağınız bir film seçmeniz. Fütursuzca eğlenin ve çıktığınız gibi filmi unutun. Hangover bunun için iyi bir seçenek olabilir.

3-6 aylık ilişki

3-6 aylık ilişki

İşler iyi gidiyor ve artık onun hayatınızın aşkı olduğunu düşünüyorsunuz. Romantik sürprizlerle etkilemeyi ve kimseye anlatmak istemediğiniz özel anlar yaşamayı seviyorsunuz. O zaman sonu mutlu biten bir romantik komedinin tam zamanı. Mesela 'Çılgın Aptal Aşk' bu dönem için iyi bir tercih. Bu sefer film bittiğinde el ele güneş batışına doğru koşmak isteyebilirsiniz.

1 yıllık ilişki

1 yıllık ilişki

Bazı şeylerin standartlaşmaya başladığı bu dönemde film izlemek için sinemaya gitmek fikrinden uzak durabilirsiniz. Evde televizyon karşısında birbirinize sokularak çok sağlam senaryolu bir film seçebilir ve filmi sizi uzaklara götürmesine izin verebilirsiniz. ‘Umut Işığım’ gibi bol ödüllü bir film bu görevi fazlasıyla gerçekleştirecektir.

3 yıllık ilişki

3 yıllık ilişki

Muhtemelen birbirinizle ilgili bilmediğin hiçbir şey kalmadı. Bütün arkadaşlarınız ve onların da arkadaşlarının arkadaşlarını bile tanıyorsunuz. Bu demektir ki, kalabalık bir film gecesinin vakti geldi. Kısa bir haberleşme trafiğinin ardından, en büyük ekranlı televizyona sahip arkadaşınızda toplanıp, gülme garantili bir komedi filmi sizi eğlencenin zirvesine taşıyacaktır. Cem Yılmaz’ın herhangi bir filmi bunun için doğru seçim olabilir.

5 yıllık ilişki

5 yıllık ilişki

Eğer film izlemeyi seven bir çiftseniz şu ana kadar izlemediğiniz bir film kalmamıştır. Artık yeni ve alternatif yönetmenleri, değişik ve zorlayıcı senaryoları denemenin tam zamanı. Şehrin film festivali sizin için bulunmaz fırsat. Alın herhangi bir film festivalinin programını elinize ve keyifle sinema salonunun yolunu tutun.

10 yıllık ilişki

10 yıllık ilişki

Artık aranızda belki bir belki iki yeni insan var. Bu büyük ailenin hep beraber keyif içinde film izlemesi için eğlenceli animasyonları tercih edebilirsiniz. Moana ya da Zootropolis gibi filmlerin bir süre sonra müptelası bile olabilirsiniz ve kendinizi bir sonraki animasyon film için bilet ararken bulabilirsiniz.