Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

İlk gece kâbusu...

Genç kızlar yetiştirilirken cinsellikten uzak tutuluyor, hatta ailede bu konu hakkında konuşulmuyor bile. Bu yüzden kızlar çekiniyor, evlenseler bile ilişkiye uzun bir süre uyum sağlayamıyorlar. Hele de ilk gece, kâbus olup üstlerine çöküyor. Bir kısmı kasılıp kalıyor, korkuyor, istekli olmasına rağmen eşinden kaçıyor, evlilik çıkmaza giriyor...

Severek evlendik ama bir türlü ilişkiye giremiyoruz

1.5 yıllık evliyim. Eşimle severek evlendiğimiz halde ilişkiye giremiyoruz. Ne yapacağımı bilemiyorum, yardımınıza ihtiyacım var.

CEVAP: Sevgili okurum, vajinismus olayı. Türkiye’de çok rastlanan bir durum. Bu sorunun klasik yöntemlerle çözülmediğini, psikolojik yardımla da sonuç alınmadığını çeşitli kereler yazdım ya da duyurdum. Ama bunun tedavisi var. Bunu bilmeni istiyorum. Yardım da istediğine göre zaman yitirme.

Cinsel organımın boyutları ne olmalı?

19 yaşındayım. Cinsel organım yaşıtlarıma göre küçük. Boyutları ne olmalı? Hangi doktorlarla görüşmem gerekiyor? Bir de evlilik hayatımda bu bana sorun olur mu?

CEVAP: Değerli okurum, işte doktorunla konuşuyorsun. Boyutu bilmenin doktoru yok. Sokaktaki vatandaş da biliyor. Sor bakalım ne diyor? “Haydar Hocamızdan öğrendik. Kitap 15 santim yazarmış. 10 santimin üstüyle 18 santimin aşağısı iyiymiş” diyecekler sana. Bir de sen bunları okumuyor musun diye ters ters bakacaklar. Diyelim ki okulu kırıyorsunuz. Haydar Hoca’nın okulunu boşlamak olur mu? Hem gülüyorsunuz hem öğreniyorsunuz. Duydun mu? Öyle dediler. Bak buradan ben bile duydum.

Saçı uzatan badem yağını cinsel organıma sürsem uzar mı?

19 yaşındayım. Cinsel organım yaşıtlarım kadar büyük değil. Büyümesi için saçı uzatan badem yağından sürsem faydası olur mu?

CEVAP: Değerli okurum, elin önce yağlanır, sonra kıllanır. Yağlanınca sen ballanır sanırsın. Kıllanınca partnerlerini kaçırırsın. Yağla, balla ne işiniz var? Herkes kendine uygununu arar. Badem satıcıları da bana öfkeli mailler atar. “Hocam, ticaretimizin kapısını kapattın, kafadan tam attın, kıl olmayan yere yağ sürsen kıllanmaz” derler. Şu ana kadar mail 3500 oldu. Gelelim senin ufaklığı büyütmeye; boyu ne posu ne? Hedef nereye varacak? Vardığı yerde ne arayıp bulacak? Şaşkın ördek gibisiniz. Hepiniz birbirinizin benzerisiniz. Şunun boyunu yazıverseydin. O badem yağından da bir damla yanağına sürüverseydin. İşte sebep işte sonuç, bu bilgileri aldıktan sonra ister otur, ister uç.

Devamı 2.sayfada...

Üst kat komşumuz çok yüksek sesle ilişkiye giriyor

18 yaşındayım. Bizim apartmanda üst katımızda bir çift kalıyor. Gece yarısı çok yüksek sesle cinsel ilişkiye giriyorlar. Kız zevk çığlıkları atıyor. Benim odamın tam üstündeler. Bu bazen sabaha kadar sürüyor, uykularım kaçıyor. Derslerim bile kötü hale geldi. Bu konuda ne yapabilirim? RUMUZ: BREVMSTR

CEVAP: Masum çocuğum, büyük şansızlık. Ne yap yap odanı değiştir. Bu durum seni hem yorar hem de aklına kötü şeyler sokar. Sonunda gençsin. O sesleri duyan herkes coşar. İlk önerimi mutlaka uygula.

Limon suyu sürersem geç boşalırmışım, doğru mu?

21 yaşındayım. Büyük bir penisim var. 2 ay önce Japon kız arkadaşım “Cinsel organına limon suyu sürersen geç boşalırsın” dedi. Bu sizce doğru mu? RUMUZ: MR. ALONE

CEVAP: Japones!... Şu senin kızı belirleyelim ve bir resim çizelim. Önce bul bir prenses. Onu ikiye kes, işte çıktı ortaya bizim minyon prenses. Sen bula bula onu bul. Rumuzun Alone mi, Dalone mi? Neyin nesisin? Bir de erken boşalman var, kız ne yapsın? Ne umdu, ne buldu. Boşa hayaller kurdu. Türk erkekleri, çıldırtır turist melekleri. Atmasyonuna kendi duygularının katmasyonunu ekleyerek yatağa girdi. Birden umutları söndü ve plan kurdu. Aklınca senin organı kavurdu. Ama sen Alone, bu yemeği yemedin, “Bir de Hocama sorayım” dedin. İşte gerçeği öğrendin. Salata değil bu, limonlama.

Kızlar niye benden kaçıyor?

Kadınlara cinsel açıdan yaklaştığım zaman benden kaçıyorlar. Kızlar ilk kez benimle birlikte olacakları için korkuyorlar. Onları sakinleştirmek için ne yapmalıyım?

CEVAP: Değerli okurum, atmaca rolü oynamaktansa kumru rolü oynamaya çalış. Sessiz yaklaş. Onlar seninle ilgilensin. “Senin gözünün rengi kahverengiymiş” desinler. Senden yana hiçbir kötü niyet sezmesinler. Birkaç şiir öğren. Onlara biraz sosyal ahlak ve insan haklarından söz et. Ailenin de kutsal olduğunu arada söyleyiver. Bak gerisi gelecek.

Devamı 3. sayfada...

İkiz çocuk için haftada kaç kez ilişkiye girelim?

22 yaşındayım. 3 aylık evliyim. Eşimle ben ikizlerimizin olmasını çok arzu ediyoruz. Acaba haftada kaç kez ilişkiye girersek ikiz çocuklarımız olur? RUMUZ: İKİZ BABASI

CEVAP: Yavrum, çiftlerden sapma. Bak her şeyi Allah çift yaratmış. Göz, kaş, kulak... Amma velakin bazıları tek yaratılmış. Tekten çift yaratmak için iki teki birleştirmiş, yine çift üzerine oynamış. Demek ki mesaj bize yukarıdan gelmiş, biz okuyamıyoruz. Bu Da Vinci’nin şifresi gibi olmuş. Her ayın çift günleri, çift saatleri, çift aylar, çift yıllar. İşte şimdi yandın. 2010’a kadar perhiz. O yılın çift ayları, çift günlerinde işler temiz. Bir çift doğarsa eğer semiz mi semiz, bil ki onu siz yaratmadınız. Allah’ın hoş bir yanına geldi, size bir hediye verdi.

Mastürbasyonla başım dertte

18 yaşındayım. Düzenli olarak mastürbasyon yapmayınca, otobüs, sınıf gibi bir yerde herhangi bir kıza dokununca boşalıyorum. Ama mastürbasyon yaparsam da ertesi gün çok yorgun oluyor, derslerimi dinleyemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP: Değerli okurum, galiba mastürbasyonu çok kafana takıyorsun. Haftada 2-3 kez mastürbasyon yapmanın hem zararı yok hem de ertesi güne uzanan bir yorgunluk yaratmaz. Erken boşalma potansiyelin var. Bunun için mastürbasyon yaparken süreyi 1-2 dakika yerine 5-10 dakikaya yay. Durakla, bekle. Birçok gencin yaptığı gibi tam boşalma aşamasında meni içinde kalsın, akmasın diye penisine basınç yapma yani sıkma. Bunun zararı olur.

Sevgilim ilişkiye girmediğim için ayrılmak istiyor

17 yaşındayım. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istiyor. Kabul etmedim ama onu çok seviyorum. Sevgilim “Bana güvenmiyorsan ayrılalım” dedi. Ne yapacağım? RUMUZ: KARARSIZ

CEVAP: Sevgili okurum, ayrılacaksın. O karnı doymamış, aklı başına gelmemiş, eli ekmek tutmamış, günlük çıkarlar içinde koşan, sorumsuz delikanlıyı seksle elde tutamazsın. Bırak ayrılsın. Hem kendine hem ona iyilik etmiş ol.

İkinci el şişme bebek aldım, ilişkiye girmem sakıncalı mı?

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3