İlk kazada ölmedi, ikinci de öldü

Çarşamba, 08 Eylül 2010 - 10:38

İlk kazada ölmedi, ikinci de öldü

Mersin’de, otobanda meydana gelen kaza sonrası olayın şokunu atlatmak amacıyla çarptığı kamyonun şoföründen yüzünü yıkamak ve içmek için su isteyen otomobil sürücüsü, arkadan gelen kamyonun çarpması sonucu öldü. Kazada, su verdiği sırada kamyonun çarpması sonucu yaralan diğer sürücü hastaneye kaldırıldı.

Tarsus-Adana-Gaziantep otobanının Tarsus-Mersin bölümünde, Ercan Karadeli yönetimindeki 33 APB 10 plakalı otomobil, Gözne mevkisindeki gişelerin yakınında Deliçay Köprüsü üzerinde İhsan Durmuş yönetimindeki 34 UB 5576 plakalı kamyona arkadan çarptı.

Hafif hasarlı kaza sonrası olayın şokunu atlatan otomobil sürücüsü, rahatlamak amacıyla kamyon şoföründen yüzünü yıkamak ve içmek için su istedi. Kamyon şoförünün su getirdiği sırada arkadan gelen Vahdet Babuçoglu yönetimindeki 33 NBS 59 plakalı kamyon, kaza yapan araçlara ve hemen yakınında bulunan Karadeli ve Durmuş’a çarptı. Otomobil sürücüsü olay yerinde ölürken, su vermek için yanına gelen kamyon şoförü de yaralandı.

Yetkililer, İhsan Durmuş’un Mersin Devlet Hastanesine kaldırıldığını, kamyon sürücüsünün gözaltına alındığını ve kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.