İnanılmaz kaza

Üsküdar Meydanı'nda durakta bekleyen iki belediye otobüsünün arasından yayalar geçerken inanılmaz bir kaza oldu

01 Eylül 2009, Salı 10:12
A A

İstanbul Üsküdar Meydanı’ndaki İETT otobüs durağında önceki gün yayalar, park etmiş çift katlı iki otobüsün arasından geçiyordu. Bu sırada, arkadaki bir başka otobüs aniden hareket etti ve öndeki iki otobüse arkadan çarptı. Yayalar, çarpmanın şiddetiyle hareketlenen otobüslerin arasında ezildi. Ezilenler, vatandaşların ve sağlık ekiplerinin yardımıyla sıkıştıkları yerden çıkarıldı.

GEÇİT TÖRENİNİ İZLEDİLER

Kazada, 4 yaşındaki Enes Ok ile 16 yaşındaki lise öğrencisi Büşra Çatur öldü. Enes’in babası Metin Ok (40) ile ablası 7 yaşındaki Züleyha ağır yaralandı. Anne Hatice Ok ise kazadan birkaç sıyrıkla kurtuldu. Ok Ailesi’nin Üsküdar’a 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Boğaz’da yapılan askeri gemi ve helikopterlerin geçişini seyretmek için geldikleri, eve dönerken de kaza geçirdikleri öğrenildi.

ARKADAŞIYLA BULUŞMUŞTU

Ümraniye 75. Yıl Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Büşra Çotur, Üsküdar’da arkadaşı Mert Yalçın ile buluşmuştu. İki genç bir süre gezdikten sonra Büşra, eve dönmek için otobüse binmek istedi. Büşra, o sırada meydana gelen kazada öldü, arkadaşı Mert yaralandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;