İnanmayanlara hediye olsun

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Manchester United zaferi sonrası çok mutlu, aynı zamanda gururluydu. Demirören, “Bu galibiyeti inanmayanlara hediye ediyorum. Güle güle kullansınlar. 8 Aralık'ta CSKA'yı da yeneceğiz” dedi

İnanmayanlara hediye olsun

Sezon başında alınan kötü sonuçlar Beşiktaş Kulübü’nde hiç kuşku yok ki en çok Başkan Yıldırım Demirören’i etkiledi. Tribünlerden her maçta “Yeter Yıldırım Demirören” tezahüratları yükselmeye başladı.

Ancak Trabzonspor, Fenerbahçe ve Manchester United galibiyetleri Demirören’in rahat bir nefes almasını sağladı. Karşılaşma sonrası çok mutlu aynı zamanda gururlu olduğu sesinden belliydi. Başkan, tebrik telefonumdan sonra “Daha sezon başından itibaren bu takıma inancım vardı” dedi ve şöyle devam etti: “Bu takım yerden yere vurulmayı hiç hak etmedi. Biz hocamızın arkasındayız dedikçe ‘Bak arkasında duruyor yine gönderecek’ dediler. Bizim bu futbolculara güvenimiz tamdır dedikçe Beşiktaş’ı layık olmadığı yerlere taşımaya çalıştılar. Belediye beraberliğinin ilerde daha büyük hayırlara vesile olacağını söylediğim zaman ben de eleştirilerden nasibimi aldım. Ama biliyordum ki bu takım mutlaka rayına oturacaktı.”

KUPALARI BAKKALDAN ALMADIK

Başkan Demirören geçen sezon iki kupayı da bileklerinin hakkıyla aldıklarını ifade edip şunları söyledi: “Beşiktaş 5 ay evvel iki tane kupa kazanmış dünya üzerinde tanınan bir kulüp. Biz iki kupayı bakkaldan almadık. Alnımızın teriyle, şaibesiz, lekesiz, haysiyetimizle müzemize taşıdık. Ancak sezon başı takımımız elbette rayına oturmamıştı. Mustafa hocanın geçen yılki kehanetlerini bile gırgıra aldılar. Ama sonra kala kaldılar. Denizli, Manchester United maçından önce Beşiktaş’ın galibiyet mesajını ve müjdesini vermesine rağmen yine dalga geçenler oldu. Bu galibiyeti onlara, inanmayanlara armağan ediyorum. Güle güle kullansınlar. Beşiktaş’ın önü açıktır. Futbolda her türlü sonuç olduğuna göre biz 8 Aralık’ta CSKA’yı yenip bekleyeceğiz. Avrupa Ligi’ne kalırsak ne ala. Kalamazsak ucunda ölüm yok.”

FAİK GÜRSES-POSTA-SPOR ÖZEL