İnce: Arınç'a kapak olsun

CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bursa'da katıldığı bir sünnet düğününde 'Vardar Ovası' ile halay çekip 'Bülent Arınç'a kapak olsun' dedi. Arınç daha önceki bir ziyaretinde, içinde 'rakı' geçiyor diye Vardar Ovası'nı çaldırmamıştı

04 Ağustos 2014, Pazartesi 10:14
A A

Muharrem İnce, Bursa’nın Demirtaş Mahallesi’nde CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Recep Kamyan’ın oğlu Melih sünnet düğüne katıldı. Düğünde çalınan Vardar Ovası ve Balkan ezgileri eşliğinde halay çeken Muammer İnce, daha sonra davulcuya 50 lira bahşiş verdi.Düğüne katılanlarla bir süre sohbet eden Muammer İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Vardar Ovası’nı Bülent Arınç’a ithafen oynadım. O’na kapak olsun” dedi.

Bursa Milletvekili Arınç’ın Vardar Ovası’na küstüğünü söyleyen İnce, "Bir Bursa milletvekilinin Vardar Ovası’nda oynaması lazım. O kültürü bilmesi lazım. Ben o kültürün bir çocuğu olarak Bursa Milletvekili değilim Yalova vekiliyim ve Drama Köprüsü’nü ve Vardar Ovası'nı, Bülent Arınç’a armağan ediyorum" diye konuştu.

ARINÇ, VARDAR OVASI İÇİN NE DEMİŞTİ

Başbakan Yardımcı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, geçen yıl 8 Ağustos’ta Balkan Göçmenleri Federasyonu'na (BAL-GÖÇ) bayram ziyaretinde bulunmuştu. Ziyaret sırasında, Bulgaristan Kültür Bakanlığı'nda ses sanatçısı olduğunu söyleyen Fahriye Güney, Arınç’a yurtdışındaki etkinliklere gitmek istediğini belirtmişti. Arınç’ta Güney’den şarkı söylemesini istemişti. Söylediği iki Balkan şarkısına 10 üzerinden 7 puan veren Arınç, 'Vardar Ovası' türküsünü söylemek isteyen kadına, "Onda rakı falan geçiyor. Başka bir şey söylesin. Ben yokken söyle onu" demişti.

10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen İnce, "Yalova’da seçimler iptal oldu. 1 Haziran’daki seçimlerde her taraf Tayyip Erdoğan’ın resimleri ile doldu. Billboard, apartmanlar, kaçak inşaatlar. Para onlarda, devletin imkanları onlarda. Ne oldu Yalova’da? Onları taklaya getirdik. 1 Haziran’da devleti nasıl yendiysek 10 Ağustos’ta yeneceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı adaylarına yapılan yardımlara değinen Muharrem İnce, “Teyze kefen parasını bağışlamış. Teyzeyi buluyorlar kadıncağızın haberi bile yok. ‘Beni tuttular getirdiler oraya’ diyor. Para bağışlayanların yarısı korkudan yarısı da verdiği paranın 10 katını çıkartmak için bağış yapıyor" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ı da eleştiren İnce, “Bu adamın, bu sayın Erdoğan’ın kusura bakmayın adam dedim. Plakası sahte, kabadayılığı sahte, golü sahte 10 Ağustos’ta millet onu sandığı gömecektir. Buna inanıyorum. Ben Yalova seçimleri iptal olduğunda, ‘1 Haziran’da devletin gücünü yeneceğiz’ dediğimde partili arkadaşlarım bile bana inanmamıştı” dedi. Erdoğan’ın mezhepçilik yaptığını söyleyen İnce, şöyle devam etti:

”Dün, ‘Sen alevisin, ben Sünni'yim’ diyor. Demirtaş’a dönüyor, ‘sen Zaza’sın’ diyor. Bu ne utanmazlık. Türkiye ’de siyasette hiç duydunuz mu böyle açıklamaları. Ben de onun gibi Sünni'yim ama ey Tayyip Erdoğan senin gibi Sünni'den utanıyorum. Bir insanın etnik kimliği değil adam olması önemli. Sünni olmuşsun ama adam olamamışsın. ilk önce adam ol. Yaptığı bölücülüktür. Ortaçağ’da yaşayan bu kafadan Cumhurbaşkanı olmaz."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;