İnce telli saçlar nasıl gürleşir?

Saçlarınızın daha gür ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız evde kolayca uygulayabileceğini bu bitkisel çözümlerle ince telli saçlarınızla "artık" gurur duyacaksınız!  

12 Eylül 2017, Salı 11:30
A A

Bir kadının en dikkat çekici aksesuarı saçıdır. Bu yüzden yüzümüze ya da vücudumuza gösterdiğimiz ilginin büyüğünü saç da hak ediyor. Peki, özellikle ince telli saçların en büyük yaşadığı sorunlardan biri; hacmini kaybetmiş saçları nasıl daha canlı ve gür gösterebiliriz?   

İşte evinizde kolayca yapabileceğiniz bitkisel çözüm yolları... 

ELMA SİRKESİ

ELMA SİRKESİ

Sirke, özellikle yağlı saçlardaki saç dökülmesiyle başa çıkan harika bir yardımcıdır . Aynı zamanda saç köklerindeki kan dolaşımının daha iyi olması için uyarıcı olur. Uygulanışı: Suda çözünmüş olan sirkeyi, kafa dersine masaj ile uygulayın ve 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

HAVUÇ VE HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

HAVUÇ VE HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ

Havuç suyu ve hindistan cevizi sütünü karıştırın ve saçınıza uygulayın.Saçınızın sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olacaktır.

PANCAR

PANCAR

Yaklaşık 10 dakika boyunca bir çift pancar kökünü kaynatın. Suyu soğutun ve kafa derinize uygulayın. Haftada 2 ya da 3 kez saçınızı pancarla durulayın.

SOĞAN, SARIMSAK VE LİMON

SOĞAN, SARIMSAK VE LİMON

Taze sıkılmış soğan ya da sarımsak suyunu kafa derinize uygulayın. 20 dakika sonra kokusunu geçirmek için limon suyu ile iyice durulayın.

ALOE VERA

ALOE VERA

Yaprağından alınan aloe vera jeli özünü bir kase suda çözünmeye bırakın.Saçınıza ve saç derinize masajla uygulayın. 10 dakika sonra ılık su ile durulayın.

İNCE TELLİ SAÇLAR NASIL KALINLAŞIR

İNCE TELLİ SAÇLAR NASIL KALINLAŞIR

Saçları gürleştirmenin yolunu öğrendik peki, ya ince telli saçların nasıl kalınlaştığını? İnce telli saçlar nasıl kalınlaşır, ince telli saçların kalınlaşması için yapılması gerekenler... İşte tüm bu soruların cevabını şimdi öğreneceksiniz... 

SAÇLARI DÜZENLİ YIKAMAK

SAÇLARI DÜZENLİ YIKAMAK

Eğer ince telli bir saç yapısına sahipseniz , saçlarınızı temiz tutmanız gerekmektedir. Bu nedenle saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekmektedir. Bu sıklık derecesi her gün değildir. Ara ara ama en kötü ihtimal 2 günde 1 yıkamanız gerekmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken ikinci en önemli nokta ise saçlarınıza uyan ve mümkünse doğal saç şampuanları kullanmanız olmasıdır.

SAÇLARINIZI NEMLENDİRİN

SAÇLARINIZI NEMLENDİRİN

İnce telli saçlara sahip olanlar saçlarını devamlı nemlendirmelidir. Saçları nemlendirmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken saf zeytinyağını ocakta hafifçe ılıtın ve saçlarınıza haftada 2 kere uygulayın. Zeytinyağını yaklaşık olarak 1-2 saat kafanızda beklemesi gerekmektedir.

SAÇLARINIZA MASAJ YAPIN

SAÇLARINIZA MASAJ YAPIN

Saçlarınıza masaj yaparak hem saçlarınızı güçlendirmiş hemde saçlarınızı canlandırarak saç köklerini harekete geçirmiş olursunuz. İnce telli saç köklerini kalınlaştırmak için her saç yıkmada saçlarınıza masaj yapmayı unutmayın. Özellikle masaj yapılacak bölge saç dipleri olmalıdır.

SAÇLARINIZDAKİ KIRIKLARI KESİN

SAÇLARINIZDAKİ KIRIKLARI KESİN

Saçlarınızda oluşan kırıkları muhakkak kesin. Saçta oluşan kırıklıklar saçlarınızı sağlıksız gösterirken aynı zamanda saçta protein kaybına neden olur. Bu nedenle düzenli aralıklarla saçlarınızdaki kırıkları aldırmanız gerekmektedir.

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÖNERİLERİ

İNCE TELLİ SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN ÖNERİLERİ

VİCHY; Güçlü formülasyonunda yer alan Rhamnose, Filloxane ve E vitamini sayesinde saça anında hacim katar. Saç telleri daha kalın ve daha güçlüdür. 54.90 TL.  

La Roche Posay Kerium Doux Extreme 200 Ml - Olağanüstü Yumaşaklık Sağlayan Fizyolojik Şampuan; 42,00 TL  

Yves Rocher, İnce Telli Saçlar için Hacim Veren Saç Kremi; 24,90 TL

KLORANE Shampooing fibres de lin 400 ml - Keten lifi içeren şampuan (ince telli, hacimsiz saçlar)

John Frieda Yoğun Hacim Kazandıran Şampuan; 35 TL.