İngiliz gazetesinden çirkin iddia

Sunday Times gazetesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde orman kenarında cesedi bulunan bir İngilizin içkisine ilaç atıldıktan sonra soyulup, ölüme terk edilişinin hikâyesini yazdı

27 Haziran 2011, Pazartesi 10:00
A A

Sunday Times gazetesinin haberine göre Andrew Smyth, geçen yıl yaz tatili için Türkiye’ye geldi. Mavagat’ta kalan Smyth gittiği bir gece kulübünün güvenlik kameralarında saat 03.00’te gece kulüpten yanında 2 adamla çıkarken görüldü.

İlerleyen 20 dakika boyunca da kameraları etrafı bir kaç adam tarafından çevrelenmiş, sersemlemiş ve dik duramayan Smyth’in bir ATM makinesinden çektiği paraları bu adamlara verdiği saptandı.

Bunlar Smyth’in son görüntüleri oldu ve 12 Eylül sabahı Manavgat’ta orman kenarında ölü bulundu. Slyth’in otopsi sonuçlarında kanında eroin, morfin ve kodein saptandı.

Ailesi, Smyth’in içkisine soygun amacıyla ilaç katıldığını fakat olayın Türk turizminin etkilenmemesi için Türk yetkililer tarafından örtbas edildiğini iddia etti.

İngiliz Konsolosluğu’nun da kendilerine, Türkiye ile ilişkilerinin bozulmaması için yardımcı olmadığını söyleyen aile, Konsolos Jane Baz’ın kendilerine, “basına gitmemelerini yoksa soruşturmanın tehlikeye düşeceğini” tembihlediğini anlattı.

Üzerinden 9 ay geçmesine rağmen Smyth’in ölümü hala gizemini korurken, gazete Antalya’da soygun ya da cinsel istismar amacıyla tursitlerin içkisine ilaç atmanın çok ciddi bir sorun haline geldiğini yazdı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;