İnönü'de Guti fırtınası esti

Beşiktaş'ın, Real Madrid'den transfer ettiği Guti, İnönü Stadı'nda 20 bin taraftarın önünde imzayı attı. İspanyol yıldız, “Benim için bu formayı giymek büyük onur” dedi

27 Temmuz 2010, Salı 22:25
A A

İnönü Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı. Beşiktaş’ın, İspanyol devi Real Madrid’den transfer ettiği Jose Maria Gutierez Fernandez (Guti) 20 bin kişinin katıldığı imza töreniyle kendisini 2 yıllığına Siyah-Beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Önce sahneye Başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri çıktı. Ardından Guti’nin, Real Madrid’de attığı goller barkovizyon gösterisiyle taraftara gösterildi. Son olarak İspanyol futbolcu Beşiktaş’ta giyeceği 14 numaralı formasıyla İnönü Stadı’nın çimlerine ayak bastı. Yakılan meşaleler ve tezahüratlar eşliğinde taraftarı selamlayan İspanyol yıldız, kendisi için hazırlanan platforma çıkıp resmi sözleşmeye imzayı attı.

İlk sözü Başkan Yıldırım Demirören aldı ve “Sevgili taraftarlarımız... Bence Türkiye’ye gelmiş en kariyerli oyuncu bugün Beşiktaşımız’da. Artık tek hedefimiz var; Türkiye’de şampiyonluk ve UEFA şampiyonluğu. Bundan sonra bütün iş sizde” dedi. Guti ise şunları söyledi: “Burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Benim için bu formayı giymek büyük bir onur. Böyle bir taraftarın önünde oynamak ayrı bir rüya.” Guti, Beşiktaş’tan yıllık 2 milyon 700 bin euro alacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;