İnsafınız yok mu!

Sokakta yaşayan yürüme engelli bir adamın tekerlekli sandalyesini alıp kaçtılar

24 Kasım 2009, Salı 13:37
A A

Bursa'da sokakta yaşayan 47 yaşındaki yürüme engelli Mesut Başaran'ın tekerlekli sandalyesi dün gece kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından çalındı. Donmaması için polis aracına bindirilen Mesut Başaran, "Benim tekerlekli sandalyem olmadan yaşamam mümkün değil. Şimdi ne yapacağım ?" dedi.

Bursa'da eşinden boşandıktan sonra sokakta kalan ve romatizma ve bacaklarındaki kireçlenme yüzünden üç yıldır tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşayan Mesut Başaran, dün gece Merkez Osmangazi İlçesi Atatürk Caddesi'nde üzerine aldığı battaniye ile yatmaya başladı. Başaran'ın yanına koyduğu tekerlekli sandalyesi kimliği belirlenemeyen iki kişi tarafından çalındı. 

YAŞAR ALPTEKİN'LE MANKENLİK YAPMIŞ

Yoldan geçen vatandaşların cep telefonu ile 155 Polis İmdat'ı arayıp yardım isteyen Mesut Başaran, koluna giren polisler tarafından ekip aracına bindirilip Muammer Sencer Polis Merkezi'ne getirildi. Bir zamanlar Yaşar Alptekin ile mankenlik yaptığını daha sonra yaşadığı olayların kendisini sokakta kalmasına neden olduğunu söyleyen Başaran, "Hırsızları kaçarken gördüm. Bağırıp yalvarmama rağmen tekerlekli sandalyem ile kaçtılar. Benim sandalyesiz ayakta durmam mümkün değil. Ben şimdi ne yapacağım?" dedi. Tekerlekli sandalyesi çalınan Mesut Başaran'ı gece polis merkezinde ağırlayan polis, tekerlekli sandalyeyi çalan zanlıların kimliğini araştırıyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;