Instagram'ın yeni gözdesi! En iyi 27 kanaviçe örneği

Geçmişten günümüze gelen trendler arasına nakış da girdi! Göreceğiniz nakış örnekleri dekorasyon, kıyafet, takı ve aksesuarlarda kullanılıyor. Eğer biraz ilginiz varsa boş zamanlarınızda ya da yoğun iş temposuna biraz ara vermek istediğiniz oldukça ilham verici olabilir. Sınırları zorlayan ve hayran kalacağınız desenlerle el emeği göz nuru nakış örneklerini sizin için listeledik. Hepsi sevdikleriniz için güzel birer hediye olmaya aday!

09 Ocak 2018, Salı 10:32
A A

Genelde kasnağa gerdirilen bir kumaşın üzerine yapılan tüm nakışlar kanaviçe sanılsa da kanaviçe, nakışın bir türüdür.

Chloe Amy Avery

Chloe Amy Avery

“Çarpı işi ya da "Kanaviçe işi" de denen bu nakış türünde kare desenli genellikle keten bir kumaş üzerine her bir nokta için minik çarpıların oluşturulduğu bir türdür. Kanaviçe çok zor bir nakış türü olduğundan günümüzde modern nakış örneklerinde pek tercih edilmiyor.

Lolli & Grace

Lolli & Grace

İşte şimdi göreceğiniz birbirinden yaratıcı kanaviçe modelleri de son zamanlarda bu sanatın ne kadar ön plana çıktığını gösteriyor. Özellikle Instagram sayfalarında sıkça görmeye başlayacağız bu modellere baktıkça uzun zamandır aradığınız hobiyi bulduğunuzu düşünebilirsiniz. 

İrem Yazıcı

İrem Yazıcı

Kasnak dışında küçük aksesuarlara da nakış işleyen sanatçı kıyafetleri de bambaşka bir hale getiriyor. Zaten zor olan bu işi küçücük aksesuarlara işleyerek ne kadar yetenekli olduğunu hepimize gösteriyor İrem Yazıcı.

Gizem Taş Turhal

Gizem Taş Turhal

Gizem Taş, enerji dolu hesabı, kalbi ısıtan; minik Larisa'nın fotoğrafları ve kendine has bir güzelliğe sahip olan köpeği Pumkin ile hesabını (gizemtas22) takip edemlere her gün yeni bir sürpriz hazırlıyor diyebiliriz. Cadılar Bayramı, Noel, Yılbaşı gibi sezon kutlamalarını hiçbir zaman kaçırmayan Gizem Taş'ı takip edenler kanaviçe tutkusunu bilir. Eğer hayatınızda huzur yaratacak bir hesap arıyorsanız Gizem Taş'ın fotoğraflarını bakıp, ruhunuzu kışın tüm saflığına, temizliğine bırakabilirsiniz. 

Sarah K. Benning

Sarah K. Benning

Amerikalı sanatçı nakışa olan tutkusunu tesadüfi bir şekilde fark etti ve peşini bırakmadı. Çeşitli workshoplar düzenleyerek eğitim de veren Sarah’nın muhteşem nakış örnekleri sizi botanik bahçesinde gibi hissettirebilir.

Caitlin Edge

Caitlin Edge

Genellikle hayvan figürleri işleyen Caitlin’in nakış örnekleri oldukça sade ve huzur verici. Eğer kolay ama güzel örnekler arıyorsanız hesaba göz atabilirsiniz.

Jessica Long

Jessica Long

Bazı postlarında nakışları videolar halinde görebileceğiniz çeşitli hayvan ve çiçek figürleriyle dolu bir hesap.

Renee

Renee

Yaklaşık 20 yıllık dikiş tecrübesine sahip Renee, 2014’de bunu bir işe dönüştürmeye karar verdi ve ortaya bu birbirinden ilginç nakış örnekleri çıktı. Anatomi desenlerinden feminist çizgilere ve kuru kafalardan çiçeklere birçok ilham verici nakış örneği bulabileceğiniz bir hesap.

Liam

Liam

Çok daha farklı bir tarza sahip olan ve New York’da yaşayan Liam, yarattığı nakışların iplerini sarkıtarak bambaşka bir boyuta taşıyor nakış işini.

Hopebroidery

Hopebroidery

Rengarenk, yapması oldukça kolay, modern ve eğlenceli nakış örnekleri için mutlaka göz atmanız gereken bir hesap.

Brannon Addison

Brannon Addison

Kendi kendine öğrendiği nakış işlemeyi çiçeklere olan tutkusuyla birleştiren Brannon’ın hesabında bol bol çiçek nakış örnekleri bulabilirsiniz.

Tessa

Tessa

Eğer nakışı dekorasyonda değil kıyafetlerinizde kullanmak istiyorsanız Tessa’nın ilham verici fikirlerine mutlaka göz atmalısınız. Kıyafet işlemelerinin yanı sıra hepsi birer tablo gibi olan kasnak işlemeleri de bulunuyor.

Emillie Ferris

Emillie Ferris

Hayvanseverlerin adeta çıldıracağı ve kendini tutamayıp nakışa başlayacağı bir hesap. Birbirinden tatlı kedi ve köpek işlemelerini yapmaksa bir hayli zor.

Jo Saunders

Jo Saunders

İngiltere’de yaşayan Jo Saunders’ın işlemeleri tek bir şekilde toplanıyor; yapraklar. Binbir çeşit renk ve şekilde yaprak işlemeleri bulabileceğiniz farklı bir hesap.

Carrie Violet

Carrie Violet

Oldukça tematik nakışlar işleyen Carrie bize bir şeyler anlatıyor sanki. Hepsi birer fantastik kitap sayfasından fırlamış gibi olan bu nakış örneklerinden etkilenmemek mümkün değil.

Adipocere

Adipocere

Yine oldukça tematik ve karanlık çizimlere sahip farklı bir hesap. Tüm nakışların gizemli bir hikayesi var sanki… Tabii ki hepsi gerçek bir sanatçının ellerinden çıkıyor.

Embroidery Instaguild

Embroidery Instaguild

Gerçek kanaviçe örneklerine rastlayabileceğiniz el emeği göz nuru kedili bir hesap

Threadhoney

Threadhoney

Bir tekstil sanatçısının elinden çıkan ve bazen kıyafetlerde bazen de kasnaklarda sabitlenen kumaşlarda can bulan birbirinden renkli ve yaratıcı nakış örnekleri.

Michelle Kingdom

Michelle Kingdom

Yine bir sanatçının ellerinden çıkan etkileyici nakış örnekleri. Klasikleri sevmeyenlerdenseniz mutlaka göz atmanız gereken bir hesap.

Marley

Marley

Eğer yazılı nakışları seviyorsanız bu hesapta birçok seçenek bulabilirsiniz.

Roberta M. Grace

Roberta M. Grace

İllüstratör olan Roberta, diğerlerinden farklı olarak nakışları transparan kumaşlar üzerine işliyor ve bu da hepsini daha etkileyici ve duru bir hale getiriyor.

Stephanie Lapre

Stephanie Lapre

Siyah-beyaz çizgilerle yeşilin buluştuğu bir hesap…

Lindsay Swearingen

Lindsay Swearingen

Kıyafetlerin yanı sıra küçük kumaşlara da nakış işleyen sanatçının işlerine göz atabilirsiniz.

Alice

Alice

Cozyblue

Cozyblue

Kimartdesigns

Kimartdesigns

Louise Newton

Louise Newton

Fuck Yeah Embroidery

Fuck Yeah Embroidery

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.