Intel, entegre grafik sürücülerini güncelledi

Gelen güncelleme ile HDR içerikleri görüntüleme ve oyun optimizasyonu konusunda olumlu sonuçlar ortaya çıkıyor

11 Kasım 2017, Cumartesi 10:11
A A
Intel, yayımladığı grafik birim sürücüleri ile kullanıcılara çok daha olumlu multimedya deneyimleri yaşatmayı amaçlıyor. Yeni sürücüler ile YouTube ve Netflix dahilinde olan HDR içerik görüntülemesi ve oyunlar dahilinde olan optimizasyon konusunda iyileşmeler yaşanıyor.

15.60 sürüm numarası ile gelen sürücü donanım kısmında Sky Lake, Kaby Lake ve Coffee Lake tabanlı işlemciler ile uyumluyken, WDDM 2.3 ile de ortak çalışabiliyor.

Intel HDR içeriklere önem veriyor

Microsoft, yakın zamanda Windows 10 kullanıcılarına Creator’s Update ile Windows sistemlerde HDR içerikleri görüntüleme özelliği getirmişti. Intel grafik sürücüsünü güncelleyen kullanıcılar da Netflix ve Youtube dahilinde olan HDR içerikleri görüntüleme imkanına sahip olacaklar. HDMI arayüzünü kullanarak 10-bit renk derinliği desteğini veren sürücüyle DirectX 12 sonrasında sunulmuş olan yeni video kodeklerinde donanımsal hızlandırma opsiyonu tercih edilebilecek.

Oyunlar konusunda da olumlu gelişmeler var

Tüm bunların yanında WHQL sertifikası barındıran oyunlarda Iris Pro grafik birimi için (Middle-earth: Shadow of War, Pro Evolution Soccer 2018, Call of Duty: WWII, Destiny 2, ve Divinity: Original Sin’e) yönelik çeşitli optimizasyonlar bulunuyor. Ayrıca Intel HD Graphics 620 veya daha üst seviye sahipleri Windows Mixed Reality ile multimedya dünyasının konforunu sürecekler.


iPhone 8 Plus inceleme

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;