İnternet nüfusu 2 milyara ulaştı!

Dünya nüfusunun artık neredeyse 3'te 1'i internet ile haşır neşir. Bakın son rakamlar ne diyor

20 Ekim 2010, Çarşamba 13:36
A A

Son istatistiklere göre dünyada 6 milyardan fazla insan yaşıyor. Dünyanın çeşitli yerlerine dağılmış bu 6 milyar insanın sizce ne kadarı internet ile haşır neşir?

Birleşmiş Milletler'in bu soruya bir cevabı var. Birleşmiş Milletler bünyesine bağlı olarak görev yapan Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ITU (International Telecommunication Union), bugün itibariyle internet ile ilgili ilginç istatistikler yayınladı.

ITU'nun verilerine göre 2010 sonunda tam 2 milyar insan her gün internet dünyasına aşina olacak! Şu an için internetin nüfusu 2 milyara yakın. Fakat sene sonunda bu sayı 2 milyarı geçecek.

ITU'nun diğer verilerine göre Avrupa'nın %65'i internete giriyor. Kuzey ve Güney Amerika'da ise bu oran %55. Asya'nın internet kullanım oranı %21.9 iken Afrika'da bu oran %9.6.

Gelişmiş ülkelerdeki insanların %65'i internete evinden giriyor iken, gelişmekte olan ülkelerde bu oran %13.5. Facebook'un 600 milyonu aşan kullanıcı sayısını göz önünde bulundurursak, neredeyse dünyadaki her 4 insandan birinin Facebook hesabı var.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;