İnternetin en etkili isimlerinden Cassey Ho sırrını açıkladı

Time tarafından internetin en etkili 25 isminden biri seçilen, fitness fenomeni Cassey Ho Vogue Türkiye'den Zeynep Güven Ünlü'ye konuştu. 

23 Ekim 2017, Pazartesi 15:41
A A

30 yaşındaki Cassey Ho, Women’s Health dergisine kapak olan ilk Uzakdoğu kökenli kadın. Bu yıl Time’in “İnternet’in en güçlü 25 kişisi” listesinde yer alıyor. Youtube kanalının takipçi sayısı 4 milyon, Instagram hesabı 1.4 milyona dayanmış durumda ve bu rakamlarla rakiplerine ciddi fark atıyor.

Gelirinin büyük kısmını elde ettiği spor giyim ve aksesuar markasıyla işin moda kısmında da yer alıyor. Sağlıklı yaşam ve fitness konusunda birçok ödülün sahibi.

Fitness fenomeni “Senin farkın ne, bu işin sırrı nerede” sorusuna “Hiçbir zaman başka biri olmaya çalışmadım. Galiba en büyük sırrım bu” diye yanıt veriyor.

Ho, sözlerine şöyle devam ediyor “Bana göre fitness güçlenmek demek. Ama bundan yalnızca beden gücü anlaşılmasın. Duygusal anlamda güçlenmek de çok önemli. Bunu vurguladığım için farklı geliyorum insanlara”

Cassey Ho'nun çoğu fitness fenomeni gibi belirgin karın kasları yok. Bacaklarının kalın olduğunu düşünenler bile var. İlk çıkışı da bacaklar konusunda yazdığı bir blog yazısına dayanıyor.

Target mağazasının web sitesinde, bir modelin üst bacaklarının iç kısımlarının photoshop’la inceltildiğini gören Cassey, kadınlara gerçekçi olmayan bir beden imajı sunduğu için mağazayı eleştirmiş ve konuya pek çok büyük yayın da katılınca Target özür dilemek zorunda kalmış.

Bugün de mükemmelliğe değil otantikliğe vurgu yapan, herkesin kendiyle yarıştığı, rekabetin değil dayanışmanın öne çıktığı bir fitness anlayışıyla takipçilerine seslenmeye devam ediyor.

Sosyal medyadaki gücünü, yalnızlık çeken ve desteğe ihtiyacı olan kadınlar için kullanmak istediğini söylüyor.

Üniversitede biyoloji okusa da çocukluğundan beri modaya ve spora, özellikle de pilatese ilgi duyan Cassey Ho, şimdi her iki tutkusuyla profesyonelce ilgilenebildiği için kendini şanslı hissediyor ve tüm dünyadan takipçilerinin sayısını artırmaya devam ediyor.