İnternetten kandırıp fuhuşa zorladılar

Adana'da, internette tanıştığı ve evlenme vaadiyle Van'dan çağırdığı genç kadını fuhuşa zorlayan evli 6 çocuk babası bir kişi ile 3 arkadaşı yakalandı

25 Ağustos 2010, Çarşamba 18:45
A A

Van’da yaşayan Gurbet Ç, yaklaşık bir yıl önce Eray D. (34) ile internette tanıştı. İddiaya göre, sürekli sanal sohbet ortamlarında Eray D. ile görüşen Gurbet Ç, bu kişinin evlenme vaadi üzerine evden kaçarak, Adana’ya geldi.

Eray D’nin biri resmi nikahlı ikisi nikahsız üç eşinin ve 6 çocuğunun olduğunu öğrenen Gurbet Ç, evden kaçtığı için ailesinin kendisini kabul etmeyeceği korkusuyla Eray D. ile kalmaya başladı.

Bir süre sonra Eray D. ile arkadaşı İhsan K. (49) ve Gülcan E. (30), Gurbet Ç’yi tehdit ederek fuhşa zorladı. Kimi zaman yer bulmakta güçlük çeken fuhuş çetesi bir iş yerinde bekçilik yapan Salih B’nin (54) bekçi kulübesini bu amaçla kullanmaya başladı.

Fuhuş yapmak istemediği için darp edildiğini iddia eden Gurbet Ç, polise ihbarda bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin düzenlediği operasyonla, Gurbet Ç. kurtarılırken, Eray D, İhsan K, Gülcan E. ve Salih B. gözaltına alındı.

"BEKAR OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ, ÜÇ EŞİ 6 ÇOCUĞU VAR"

Sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlılar, suçlamaları kabul etmedi. Kadın sığınma evine teslim edilen Gurbet Ç’nin ifadesinde, "Eray ile internetten tanıştık.

Bekar olduğunu söyledi. Evleneceğim diye Van’dan Adana’ya kaçtım. Eray’ın biri resmi ikisi nikahsız üç eşi olduğunu ve 6 çocuğunun bulunduğunu öğrenince şok oldum.

Beni fuhuşa zorladılar. Ellerinden sizin sayenizde kurtuldum. Ama, şimdi de ailem beni töreye kurban eder diye korkuyorum" dediği öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;