İntikamları alındı

Tunceli Nazımiye'deki Sarıyayla Karakolu'na saldıran ve 5 askerin şehit olmasına neden olan 4 terörist ölü ele geçirildi

İntikamları alındı

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu’na kalabalık bir PKK’lı terörist grubu 30 Nisan gecesi saldırmıştı.

3 saat süren çatışmada, Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Hasan Özüberk, Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit, Er Adem Şimşek ve Er Ahmet Eyce şehit olurken 7 asker de yaralanmıştı.

Yaralı asker Erman Aydın da 20 Mayıs’ta şehit düşmüştü. Bölgede operasyonlarını aralıksız olarak sürdüren güvenlik güçleri önceki akşam saatlerinde Nazımiye ile Pülümür ilçeleri arasındaki dağlık alandan, Bingöl’ün Kiğı ile Yedisu ilçeleri arasındaki dağlık bölgeye doğru hareket halinde olan kalabalık bir terörist grubunu tespit etti.

Komandolar ile teröristler arasında gece boyunca çatışmalar yaşandı. Sabah, Kızılmescit köyü yakınlarında 4 teröristin cesedi bulundu. Cesetler bölgeden alınarak Sarıyayla Karakolu’na getirildi.

Karakolun bahçesinde bir süre bekletilen cesetler daha sonra otopsi yapılmak üzere Elazığ Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Ferit DEMİR/DHA