iOS 8, ekranı böyle bölecek!

iOS 8'in derinliktlerinde saklı bulunan ekranı ikiye bölme özelliği, işte böyle görünüyor!

13 Haziran 2014, Cuma 14:15
A A

iOS 8 tanıtılmadan önce ekranı ikiye bölerek iyi uygulamayı aynı anda kullanma işlevini sunmasını bekliyorduk. Ancak Apple, tanıtımda saydığı yenilikler arasında bu işlevden hiç bahsetmedi. Sebebi basitti; iOS 8'de ekranı ikiye bölerek uygulamaları yan yana kullanma işlevi hala yoktu. Ancak işlev, bir keşfe göre iOS 8'in köşelerinde bir yerlerde, henüz tam anlamıyla hazır olmasa da mevcuttu.

Ancak iOS 8'in iPad Simulator'ünü kurcalayarak işlevi çalışır hale getirmeyi başaran bir geliştirici, işlevden görüntüleri internette paylaştı. İşlev, ekranı iki parmağınızı kaydırarak ekranı ikiye bölmenize, uygulamaların yerleşimini ekranın 3/4'ünü, yarısını veya çeyreğini kaplayacak şekilde ayarlamanıza izin veriyor.

İşlev şu an çok da temiz bir görünüm sunmuyor, ancak henüz tamamlanmadığından bunu normal karşılamak gerekiyor. iOS'un Surface ve diğer rakip tabletler karşısında geri kalmasına neden olan işlevin eksikliğinin kapanacağını görmek, bizce Apple için iyi bir gelişme.

Resimlerle: 2014'te göreceğimiz tabletler

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.