iOS ve Android arasında Wi-Fi üzerinde dosya transferi mümkün mü?

Bir geliştirici firma, mobil cihazlar arasında köprü vazifesi görecek bir yazılımı kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. İşte yazılıma dair detaylar:

29 Nisan 2011, Cuma 14:12
A A

Mobil cihazlar birbiri arasında Bluetooth gibi bağlantı birimleriyle iletişim kurabiliyor. Ancak bu seçeneği çok daha geniş bir kapsama alanına sahip ve hızlı bir yöntem olan Wi-Fi ile değiştirsek nasıl olurdu?

Bu konu aynı işletim sistemini taşıyan mobil cihazlar arasında yahut bilgisayarlar ile mobil cihazlar arasında zaten olanaklıydı. Ancak FileXChange isimli yazılım sayesinde mobil dünyanın popüler iki işletim sistemini (iOS ve Android) taşıyan cihazlar da birbiri arasında iletişim kurabilecek.

iStartApp isimli firma, geliştirdiği özel yazılım sayesinde, cihazların bir sunucu gibi davranmasını sağlayarak, istenilen dosyaların tüm mobil cihazların kendi yazılımları üzerinden ulaşabilmesine olanak tanımış.

Gelişmiş özelliklerine karşın olabildiğince kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olan program kısa bir süre içersinde Android Market üzerindeki yerini almış olacak. Yazılımın hali hazırda iOS sürümü AppStore üzerinde yer alıyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;