iPad'e rakip geldi

Samsung, Berlin'deki IFA teknoloji fuarında çok beklenen ve Apple'ın popüler iPad'i ile rekabet edecek multimedya tableti "Galaxy Tab"i tanıttı

Perşembe, 02 Eylül 2010 - 15:18

iPad'e rakip geldi

Fuarın basına tanıtım gününde tanıtılan Galaxy Tab, Californialı rakibinden daha küçük (köşeden köşeye 22,86 cmlik iPad’e karşılık 17,78 cm), yarıya yarıya hafif (380 gram) ve ancak son nesil bir cep telefonu kalınlığında.

Taşınabilir bilgisayar olarak çalışabilen, film oynatan, MP3 çalan, GPS’i bulunan, fotoğraf çeken ve online kitap ve dergi okunabilen cihaz, aynı zamanda 3G cep telefonu olarak da kullanılabiliyor.

"Akıllı telefon" ve mültimedya tablet PC arasında konumlandırılabilecek cihaz, Google’ın Android işletim sistemi ile çalışıyor. Avrupa’da ve İngiltere’de Eylül ortasında satışa çıkarılacak Galaxy Tab için resmi satış fiyatı henüz açıklanmadı.

İngiltere’de Galaxy Tab’ın satışı Vodafone tarafından gerçekleştirilecek. 16 ve 32 GB’lik modelleri bulunacak ve kapasitesi arttırılabilecek cihazın Avrupa’da 700 ila 800 Euro arasında satılması bekleniyor.