iPhone 6 hakkında çarpıcı iddia

iPhone 5 henüz duyurulmadan iPhone 6'dan haberler gelmeye başladı. Daha önce Samsung tarafından üretilen işlemciler kullanan Apple, iPhone 6 ile bu durumu değiştirebilir

27 Haziran 2011, Pazartesi 10:43
A A

Artık kısa bir süre içersinde duyurulması beklenen iPhone 5 için gün geçmiyor ki yen bir söylenti ortaya çıkmasın. Yeni cihazın eylül ayında duyurulabileceğinin yoğun olarak kabul gördüğü görülürken cihazın özelliklerine dair fikirler hemen hemen oturmuş dururumda.

Tüm bunlar olurken yavaş yavaş iPhone 6'ya dair da fikirler gündeme gelmeye başladı. Digitimes tarafından ortaya atılan hayli ilginç bir iddia var. Konu cihazda yer alacak olan işlemci. Daha önce iPhone 5'te Samsung tarafından üretilen A5 işlemcilerin kullanılacağı belirtilmişti ancak son dönemdeki Samsung – Apple arasındaki gerginliğin hukuksal alanda sert bir şekilde devam etmesi, Apple'ı farklı arayışlara itmişe benziyor.

Digitimes ekibi iPhone 6'da TMSC tarafından üretilen A6 işlemcilerin kullanılacağını iddia etmiş. En erken 2012'nin son çeyreğinde duyurulması düşünülen iPhone 6 muhtemelen dört çekirdekli bir işlemci mimarisi ile desteklenecek.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;