iPhone gerçekten büyüyor!

Apple'ın iPhone'un boyutunu büyüteceği iddiaları, Apple kodlarındaki keşifle yeni bir boyut kazandı!

05 Haziran 2014, Perşembe 19:30
A A

Apple'ın henüz tanıtılmayan yeni nesil cihazlarından gelen sızıntılar, kesilmek nedir bilmiyor. Sızıntıların çoğu, iPhone 6'da iPad Air 2 ve iPad mini 3'e, cihazların ekran boyutlarının değişeceğini ileri sürüyor.

Apple'ın henüz yayınladığı Xcode 6'nın beta kodlarında yeni keşfedilen bir detay ise Apple'ın yeni donanımlarının ekran boyutlarının değişeceğini doğrular nitelikte. İlk olarak Fransızca blog Mac4Ever'in ortaya çıkardığı bilgiye göre, kodlama ortamında simüle edilebilen iOS cihazları arasında "Resizable iPhone" ("Yeniden boyutlandırılabilir iPhone") ve "Resizable iPad" ("Yeniden boyutlandırılabilir iPad") girdileri bulunuyor.

Keşifler, "iPhone 6" gibi spesifik bir cihazdan bahsetmeseler de, Apple'ın daha öncekilerden farklı boyutlarda telefon ve tabletler tanıtabileceğinin ipucunu veriyor. iPhone 6'yla ilgili son söylentiler, telefonun 4.7 inç'lik ve 5.5 inç'lik iki farklı boyutta telefonla tanışabileceğimizi söylüyordu.

Resimlerle: Bozuk iPhone'lardan ortaya çıkan sanat!

Kaynak: CHIP Online

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.