iPhone X'in Türkiye'deki satış tarihi belli oldu

Apple’ın geçen hafta 55 ülkede satışa çıkardığı ve meraklıların yoğun talep gösterdiği yeni akıllı telefonu iPhone X’in Türkiye’deki satış tarihi belli oldu.

07 Kasım 2017, Salı 21:31
A A
24 KASIM'DA RAFLARDA YERİNİ ALACAK

24 KASIM'DA RAFLARDA YERİNİ ALACAK

Apple’dan yapılan açıklamaya göre iPhone X, 24 Kasım’da Türkiye’deki teknoloji mağazalarının ve operatör satış noktalarının raflarında yer alacak. 64 GB’lık modelin satış fiyatı 6 bin 99 TL olduğu iPhone X’te 256 GB’lık kapasiteye sahip olan seçenekte ise bu rakam 6 bin 899 TL’ye çıkıyor.

ANA MENÜ TUŞU YOK

ANA MENÜ TUŞU YOK

Apple’ın kullanıcılara yeni bir deneyim sunmak için yola çıktığı iPhone X, baştan aşağıya yeniliklerle dolu. Bunun en büyük sebebi uçtan uca ekrana sahip olması ve ana menü tuşunun kaldırılması. Özellikle ana menü tuşunun kaldırılması, kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor.

YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİ

YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİ

Fiziksel bir tuşa basmak yerine ekranın altından yukarı kaydırma (swipe) hareketi yapmak yeterli. Yüz tanıma özelliği 'Face ID' ise güvenlik açısından iPhone X'in dikkat çeken özelliklerinin başında.

Aynı zamanda "iPhone 10" olarak da adlandırılan iPhone X'te, bir önceki modellerde yer alan parmak izi tanıma sistemi yerine yüz tanıma sistemi yer alıyor.

ÇOK DAHA GÜVENLİ

ÇOK DAHA GÜVENLİ

Apple tanıtımda yaptığı açıklamada, FaceID teknolojisinin telefonun sahibinin kimliğini tespit etmek için 30 bin adet kızılötesi nokta barındırdığını ve karanlıkta da çalıştığını söyledi. Şirket ayrıca, bu teknolojinin parmak izi tanıma sistemine kıyasla çok daha güvenli olduğunu belirtti.

SÜPER RETİNA EKRAN

SÜPER RETİNA EKRAN

Bu model aynı zamanda 14,7 cm (5,8 inç) ekrana ve her inç başına 458 piksele sahip. "Süper retina" olarak isimlendirilen bu ekran, Apple'ın da bugüne kadar ürettiği en fazla detay gösteren ekran olma özelliğini taşıyor.

SİRİ'YE ULAŞMAK ÇOK KOLAY

SİRİ'YE ULAŞMAK ÇOK KOLAY

Üzerinde yer alan tuşun kaldırılması sonucunda kullanıcılar da uygulamalar arasında ekranda kaydırma yaparak dolaşabilecek. Sanal asistan Siri'ye ulaşmak içinse yandaki tuşa basmak gerekiyor.

KABLOSUZ ŞARJ ETME

KABLOSUZ ŞARJ ETME

iPhone X'in pil kapasitesi iPhone 7'den iki saat daha uzun. Ayrıca kablosuz şarj etme özelliği de bulunuyor.