İş arkadaşını öldürüp tepeden aşağı yuvarladı

Adana'da 26 yaşındaki Mehmet Durdu Binici, bir marketin kasap reyonunda birlikte çalıştığı arkadaşı 29 yaşındaki Ersan Çelik'i, aralarındaki borç- alacak anlaşmazlığı nedeniyle işkence yaptıktan sonra tabancayla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı

19 Kasım 2012, Pazartesi 18:55
A A

13 Kasım’da Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe veren 23 yaşındaki Gamze Çelik, eşinin iş arkadaşı Mehmet Durdu Binici için bankadan 8 bin lira kredi çektiğini, bu nedenle arkadaşı ile aralarında oluşan sorunu konuşmak için evden çıktığını bir daha da dönmediğini bildirdi. Çelik dilekçesinde, eşiyle kaybolmadan önce konuştuğunu ve hayatından endişe ettiğini belirterek şunları anlattı:

"Benimle 18.00’de konuştuğunda, ’Beni 18.30 gibi ara. Telefonu meşgule alırsam, 10 dakika sonra tekrar ara. Eğer ulaşamazsan, halamın oğlunu arayıp, Ersan’ın hayatı tehlikede diye söyle’ dedi. Ben kendisini dediği gibi aradım, ancak ulaşamadım. Daha sonra Mehmet’le konuştum, bana görüşmelerinde aralarında para mevzusunun geçmediğini ve eşimin bir süre sonra yanından ayrıldığını söyledi. Eşimin hayatı tehlikede olabilir, onu bulun."

MEZARLIK YAKININDA ÇELİK’İN CESEDİ BULUNDU


Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla çalışma başlatan polis, Mehmet Durdu Binici’nin ifadesine başvurmak için çalıştığı markete gitti. Ancak Binici, üzerini değiştireceğini söyleyerek, arka kapıdan kaçtı. Soruşturma sürerken, kent merkezinin dışındaki Kabasakal Mezarlığı yakınında Ersan Çelik’in cesedi bulundu. Yapılan otopside, Binici’nin öldürülmeden önce işkenceye uğradığı, kolları ve parmaklarının kırıldığı ve ateşli silahla öldürüldüğü belirlendi. Soruşturmayı genişleten polis, bugün sabah cinayet şüphelisi Ersan Çelik’i yakaladı. Şüpheli sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

ÖLDÜRÜP, TEPEDEN AŞAĞI YUVARLAMIŞ

Adana’da aynı markette çalıştığı mesai arkadaşı Ersan Çelik’i öldürdüğü iddiasıyla yakalanan Mehmet Durdu Binici, adliyeye sevk edildi. Şüpheli Binici, ifadesinde cinayeti işledikten sonra, arkadaşının cesedini tepeden aşağı yuvarladığını söyledi. Çelik, "Olay günü Ersan benimle buluşmak istediğini söyledi. Buluşup, Kabasakal mevkiine gittik. Ersan burada benden boş bir kağıda imza atmamı istedi. Ben de atamayacağımı söyleyince tartışmaya başladık. Alkollüydü, aniden bana silah çekti. Daha sonra boğuşmaya başladık. Bu arada ben silahı alıp, ona ateş ettim. Daha sonra bir tepeden aşağı yuvarlayıp ayrıldım. Pişmanım" dedi.

Şüpheli Mehmet Durdu Binici’ye arkadaşının vücudundaki kırıklar sorulduğunda ise "Ben herhangi bir şekilde işkence yapmadım. Her şey çok ani gelişti. Belki tepeden aşağı yuvarladığımda kırıklar olmuş olabilir. Ancak ben kesinlikle işkence etmedim. Her şey zaten çok ani oldu. Çok pişmanım" diye ifade verdi. Şüpheli Binici, daha sonra geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.Murat KİBRİTOĞLU / ADANA, (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;