İşadamına erkek çocukla şantaj

Ankara'da bir iş adamını kaçırarak zorla senet imzalattıkları, yatakta yanına koydukları 16 yaşındaki erkek çocuğu ile çıplak fotoğraflarını çekerek şantaj yapan şebekeye polis baskın yaptı

Salı, 02 Kasım 2010 - 12:45

İşadamına erkek çocukla şantaj

Ankaralı iş adamı C.A., özel bir bankanın yaptığı ihaleye girerek Akyurt İlçesi’nde bir çiftlik satın aldı. İşadamı C.A., bundan 2.5 ay önce de çiftliği satışa çıkarttı.

Gazetelere ilan veren C.A. ile bağlantı kuran Ayhan Ö. ile birlikte yaşadığı Gulizar T., çiftliği gezdikten sonra patronlarının burayı satın almak istediğini söyleyerek ayrıldı.

Ayhan Ö. ile Gülizar T. işadamı C.A.’yı bir hafta sonra arayıp, patronlarının çiftliği alacağını belirterek buluşmak istediklerini belirtti. Bunun üzerine işadamı C.A., Ayhan Ö. ve Gülizar T. ile Samsun yolunda bir benzinlikte buluştu.

TEHDİT-ŞANTAJ-DAYAK

Ayhan Ö. ile Gülizar T. işadamı C.A.’yı otobile alarak Mamak İlçesi Kayaş semtinde Sedat T., Hakan A. ve Kemal D.’nin bulunduğu bir gecekonduya götürdü.

İddiaya göre burada işadamına işkence yapan şüpheliler, ayrıca 200 bin ve bir de 50 bin TL’lik senet imzalattı. Şüpheliler, silah zoruyla ve şiddet uygulayarak senet imzalattıkları işadamından ayrıca çiftliğin satışını da vermesini istedi.

ERKEK ÇOCUKLA YATAKTA FOTOĞRAF

Şüpheliler daha sonra ellerini kelepçeledikleri işadamının elbiselerini de çıkartarak çıplak bir şekilde yatağa soktu. Ardından da Gülizar T.’nin 16 yaşındaki erkek yeğeni O.İ.’yi de gecekonduya getiren şüpheliler, çocuğu da çıplak bir şekilde yataktaki işadamının yanına soktu.

İşadamı C.A. ile 16 yaşındaki O.İ.’nin değişik pozisyonlarda çıplak fotoğraflarını çekten şüpheliler, daha sonra işadamı C.A.'yı, akşam saatlerinde perişan bir halde Samsun Yolu kenarına bıraktı.

NEFES KESEN OPERASYON

İşadamı C.A., yolda geçen bir sürücünün yardımıyla Polis Merkezi’ne giderek başından geçenleri anlattı. Bunun üzerine Asayiş ve Özel Hareket Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler harekete geçti.

Ekipler, önceden belirledikleri 2 ayrı adrese gece yarısı eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda şüphelilerden Halit T., Ayhan Ö., Gülizar T., Hakan A. ve Kemal D. gözaltına alınırken, Sedat T. ise adreslerde bulunamadı.

ÇİFTLİĞİN ÖNCEKİ SAHİBİ YAPTIRMIŞ

İşadamı C.A.’nın kaçırılması planının ise çiftliğin ilk sahibi olan Halit T.’nin planladığı öne sürüldü. Banka kredisiyle çiftliği alan Halit T., bu borcunu ödemeyince banka çiftliğe el koydu.

Ardından da bankanın ihaleye çıkarttığı çiftliği işadamı C.A.’nın satın aldığı ve bunu hazmedemeyen Halit T.’nin, şüphelilerle bağlantı kurarak böyle bir planı devreye soktuğu kaydedildi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, emniyetteki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA (DHA)