Islak imzanın orijinali askeri savcılıkta

Albay Dursun Çiçek'in hazırladığı öne sürülen 'İrtica ile Mücadele Planı' diye bilinen belgenin orijinali Askeri Savcılığa götürülmek üzere kuryelere teslim edildi

16 Şubat 2010, Salı 17:25
A A

Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı öne sürülen ‘İrtica ile Mücadele Planı’ diye bilinen belgenin orjinali Genelkurmay Askeri Başsavcılığı'na gönderildi.

Ankara'dan özel kurye olarak gönderilen rütbeli askerler, Çiçek'in ıslak imzasının bulunduğu iddia edilen belgenin aslını, imzanın Çiçek'e ait olduğuna dair Adli Tıp Kurumu Heyeti raporunu alarak Genelkurmay Askeri Başsavcılığı'na götürdü.

Bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na saat 10:30 sıralarında iki araç ile gelen rütbeli askerler, yaklaşık 3 saatlik bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından bir çuval ve bavul ile adliyeden ayrıldılar.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Genel Kurmay Askeri Başsavcılığı'nın yaklaşık 4 ay önce belgenin aslının kendilerinden istediğini hatırlatarak, "Askeri savcılık rütbeli askerlerden oluşan özel kuryelerini gönderdiler.

Bizde, imzanın bulunduğu belgenin aslını, Adli Tıp Kurumu Heyet Raporunu ve çok sayıda belgeyi kendilerine teslim ettik" dedi.

Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;