İşler artık mobil yürüyecek

Yapılan bir araştırmaya göre, 5 yıl içinde her üç şirketten ikisi işlerini mobil hayata uyumlu hale getirecek Gartner araştırma şirketinin raporundan derlediği bilgilere göre, 2017 yılında küresel işletmelerin yüzde 65'i, Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) çözümleri kullanacak

02 Kasım 2012, Cuma 12:19
A A

Rapora göre ağ trafiğinde akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazların daha çok pay almasına paralel olarak işletmeler, sistemlerini mobil dünyaya uyumlu hale getirmek durumunda kalıyor.

"PC dönemi sona erdi" görüşüne yer verilen raporda, çalışanların ihtiyaç duydukların her şeye, her zaman ve her yerde mobil olarak ulaşabilmek konusunda her geçen gün daha fazla talepte bulunduğuna işaret edildi.

Raporda, mobil çalışma imkanının şirketlere hem rahatlık hem de verimlilik sağladığının altı çizildi ve güvenlik risklerine rağmen her geçen gün daha çok talep gördüğü ifade edildi. Gartner, 2017 yılına kadar işletmelerin yüzde 90’ının da iki ya da daha fazla mobil işletim sistemini destekleyeceğini de öngörüyor.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;