İsmail Cem Televizyon Ödülleri dağıtıldı

Pazar, 25 Nisan 2010 - 12:05

İsmail Cem Televizyon Ödülleri dağıtıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "İsmail Cem Televizyon Ödülleri" sahiplerini buldu.

Uğur Dündar ve Halil Ergün'ün yaşam boyu başarı ödülü aldığı yarışma 41 farklı dalda ödül dağıttı.

En İyi Komedi Dizisi: Geniş Aile

En İyi Komedi Dizisi Aktris: Demet Evgar (1 Kadın 1 Erkek)

En İyi Komedi Dizisi Aktör: Ufuk Özkan (Geniş Aile)

En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Aktris: Ezgi Mola (Canım Ailem)

En İyi Komedi Dizisi Yardımcı Aktör: İlker Aksum (Canım Ailem)

En İyi Drama Dizisi: Ezel

En İyi Drama Dizisi Aktris: Özgü Namal (Hanımın Çiftliği)

En İyi Drama Dizisi Aktör: Kenan İmirzalıoğlu (Ezel)

En İyi Drama Dizisi Yardımcı Aktris: Deniz Çakır (Yaprak Dökümü)

En İyi Drama Dizisi Yardımcı Aktör: Selçuk Yöntem (Aşk-ı Memnu)

En İyi Gençlik Dizisi: Es - Es

En İyi Gençlik Dizisi Aktrist: Hümeyra (Melekler Korusun)

En İyi Gençlik Dizisi Aktör: Avni Yalçın (Melekler Korusun)

En İyi Gençlik Dizisi Yardımcı Aktrist: Rojda Demirer (Melekler Korusun)

En İyi Gençlik Dizisi Yardımcı Aktör: Altan Gördüm (Kavak Yelleri)

En İyi Dizisi Uyarlama Senaryo: Aşk-ı Memnu (Ece Yörenç, Melek Gençoğlu)

En İyi Özgün Senaryo: Ezel (Kerem Deren, Pınar Bulut)

En İyi Dizi Yönetmeni: Uluç Bayraktar (Ezel)

En İyi Çıkış Yapan Dizi Yönetmeni: Görkem Turgut (Ömre Bedel)

En İyi Dizi Görüntü Yönetmeni: Veysel Tekşahin (Ezel)

En İyi Dizi Kurgusu: Serdar Çakular (Ezel)

En İyi Dizi Müziği: Ezel (Toygar Işıklı)

En İyi Dizi Sanat Yönetmeni: Dilek Yelence (Hanımın Çiftliği)

En İyi Dizi Kostümü: Atila Tükkantoz (Hanımın Çiftliği)

En İyi Dizi Makyajı: Hüseyin Üküm (Hanımın Çiftliği)

En İyi Dizi Başlangıç Jeneriği: Haluk Arus (Aşk-ı Memnu)

En İyi Dizi Fragmanı: Ezel (Ay Yapım)

En İyi Unutulmaz Sahne Adayları: Ezel

En İyi Kültür/Sanat Programı: Gezelim Görelim

En İyi Gündüz Kuşağı Programı: Doktorum

En İyi Spor Programı: Stadyum

En İyi Çocuk Programı: Haberin Olsun

En İyi Talk Show Programı: Muhabbet Kralı

En İyi Müzik Eğlence Komedi Show Programı: Çok Güzel Hareketler Bunlar

En İyi Yarışma Programı: Bir Kelime Bir İşlem

En İyi Magazin Programı: Cumartesi Sürprizi

En İyi İnternet Desteği: Ay Yapım (Aşk-ı Memnu)

En İyi Belgesel Programı: Ayı ve İnsan (Ece Soydam)

Yaşam Boyu Başarı Ödülleri: Uğur Dündar, Tuncel Kurtiz, Halil Ergün, Uğur Yücel, Metin Akpınar

Antalya Özel Ödülleri: Müjdat Gezen, Perran Kutman, Güneri Civaoğlu

İsmail Cem Özel Onur Ödülü: İz TV

4